Family Compo
Yılı: 1997
Cilt Sayısı: 17
Mangaka: Hojo Tsukasa
Yayınlayan: Shueisha

Yanagiba Masahiko, anaokuluna giderken annesini kaybetmiştir. Babası ise iş gereği sürekli bir yerlere gitmektedir. Bu zamana kadar yalnız bir şekilde televizyonda gördüğü mutlu aile tablolarına imrenerek büyümüştür. Babası trafik kazasında öldükten bir ay sonra bir akrabası gelir. Masahiko onu annesi zanneder çünkü çok annesine çok benzemektedir. Gelen kişi, annesinin küçük erkek kardeşinin eşi Wakanae Yukari'dir. Masahiko'nun annesi küçük kardeşiyle önceden bütün bağlarını koparmıştır. Fakat, Yukari Masahiko'nun onlarla yaşamasını ve onların yanında üniversiteye başlamasını ister.

Yukari, Masahiko'nun karar vermeden önce bir akşamlığına evlerine gelip onları ziyaret etmesini ister. Masahiko, akşam giderken yolda bir kızla karşılaşır. Adı Shion'dur. Onu Wakanae'lerin komşusu zanneder. Gerçekte, onların kızıdır. Masahiko tedirgin olduğu için kıza Wakanae ailesi hakkında sorular sormaya başlar çünkü annesi daha önce erkek kardeşiyle bütün ilişkisini kesmiştir. Shion'un söyledikleri yüzünden onları yakuza bir aile zanneder. Eve vardıklarında kapıda onları Sora Amca karşılar ve Shion'un kuzeni olduğunu anlar çünkü evde Shion için 16. yaş partisi düzenlenmiştir. Doğum günlerinde Masahiko babasına istediği hediyeyi söyler ve babası da hediyeyi bırakırdı fakat hiç kutlanmazdı. Partiyle birlikte oluşan sıcak aile ortamını gördükçe Wakanae'lerin yakuza olduğu şüphesi ortadan kalkar. Yine de Masahiko annesinin neden bu kadar sıcak insanlarla bütün ilişkisini bitirdiğini merak eder çünkü Sora Amca oldukça kibar ve iyi bir baba ve eşdir.

Shion partide sarhoş olur ve balkondan aşağıya babasına "Çabuk Masahiko'ya gerçeği söyle!" diye bağırır. Ardından, bir koca kap dolusu suyu babasının başından aşağı döker ve Masahiko'ya babası sarhoş olduğu için kıyafetlerini değiştirmesine yardım etmesini söyler yoksa üşütüp hasta olabilir. Masahiko sarhoş amcasının üzerini değiştirmesine yardım eder. Gömleğini çıkarırken amcasının göğüsleri olduğunu farkeder. Sarhoş ve sersemlemiş bir şekilde tökezleyip banyoda düşer ve o sırada yengesi Yukari banyo yapmaktadır. Bu şekilde de aslında yengesinin yıllar önce annesinin bütün ilişkisini kestiği amcası olduğunu anlar.

Böylece Masahiko'nun yeni garip ailesiyle maceraları da başlamış olur.


Önceki
Önceki Konu:
FAKE (Mato Sanami)
Sonraki
Sonraki Konu:
Fantasista

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: