Serial Experiments Lain
Diğer İsimleri: SE Lain
Yılı: 1998
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Yapımcılar: Tatsunoko Pro, TV Tokyo

Wired programı geleceğin tutkusu haline gelmiş bir program olmuştur. Lain bir öğrencidir ve babası da bilgisayar sektöründe çalışmasına rağmen Lain'in bilgisayarla arası pek iyi değildir ve bu programla da çok ilgilenmemiştir. Lain'in arkadaşı Chisa birgün nedensiz yere intihar eder ve bir süre sonra arkadaşlarına Chisa'dan mesajlar gelir. Chisa'nın ruhunun halen Wired'da yaşadığını söylemektedir. Arkadaşları bu mesajı dikkate almazlar ama Lain etkilenmiştir ve Wired programında Chisa'yı araştırmaya koyulur.

Ancak gerçekle sanal dünya arasındaki bağ neredeyse kopmuştur.

Aslında hala normal dünyadadır. Ancak gördükleri normal değildir. Sınıfta, evde, yolda sanki arkadaşı kendini bir trenin altına atarken bunu yapmamasını bağırdığında gerçek dünyaya dönüyor. Sonradan bir pc'nin veya televizyonun bozulup çızırtı çıkarması gibi insanların kaybolduğunu görüyor. Ayrıca onu izleyen ve onla konuşan birileri vardır. Hatta ona mektup içinde bir araç yollar. Barda adamın kendini öldürmesinden sonra o bara gittiğinde içerdeki kişilerin onu tanıdığını görür herkes sanki çok ünlü biriymiş gibi Lain'i tanımaktadır. Lain neredeyse tamamen normal hayattan kopmuştur. Kendi ailesi arkadaşları ve çevresindeki herkesi de yavaş yavaş bu dünyaya çeker aslında çeken kendisi değildir başka biridir. Peki bu dünyadan çıkabilecek midir?
Bölüm Listesi:

1. Weird
2. Girls
3. Psyche
4. Religion
5. Distortion
6. Kids
7. Society
8. Rumors
9. Protocol
10. Love
11. Infornography
12. Landscape
13. Ego

Önceki
Önceki Konu:
Witch Hunter Robin
Sonraki
Sonraki Konu:
Kaze no Yojimbo

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: