Freedom
Diğer İsimleri: Özgürlük
Yılı: 2006
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 7
Bölüm Süresi: 25 dakika
Yapımcılar: Sunrise

1969 yılında Apollo Uzay Gemisi'nin Ay'a inişinden yıllar sonra 2041 yılında insanoğlu Ay'da bir üs kurar. Bu istasyonun amacı ise Mars'ın yaşanılır hale getirilebilmesi için bir ön istasyon oluşturmaktır. Ancak Freeport Uzay İstasyonu arızalanarak düşer ve Dünya'ya çarpar. Bu çarpmanın etkisiyle Dünya iklimsel bir felakete sürüklenir. Bu felaketin ardından kısıtlı kaynaklar için verilen savaşlarda medeniyet yok olma noktasına gelir ve Dünya bir çöle dönüşür. Ay üssünde yaşayanlar ise Dünya'nın bu durumu karşısında Mars için olan projeden vazgeçerek Ay'da Eden adında ölümsüz bir şehir kurarlar. İnsanoğlunun yeryüzünden yokoluşunun üzerinden bir asır geçer, fakat insanlar Eden'in ötesine geçme riskine giremezler. İnsan ırkının barışçıl ve özenle yaşadığı son yer burası olur.

Yıl 2267'de Eden'de insanlar özel bir eğitimden geçirilerek mezun olduktan sonra tam özgür vatandaş olarak hayatlarına devam edebilmekteydiler. 15 yaşındaki Takeru'da bu eğitimi alanlardan biridir, ancak sınırları aşma tutkusunu dizginleyemez ve kural dışı bir yarış sonucunda ceza olarak gönüllü görevli olarak hizmet eder. Bu hizmeti yaparken gökyüzünden bir cisim düşer ve bu cismin içinde bir fotoğraf vardır. Gökyüzünden gelen bu fotoğraf Takeru'nun Eden'in ve Dünya'nın geleceğini tamamen değiştirecektir.

Önceki
Önceki Konu:
Eien No Hou

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: