Ghost Hunt
Yılı: 2006
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 25
Yapımcılar: J.C.STAFF

Birbirlerine hayalet hikayeleri anlatmak, Mai Taniyama ve onun arkadaşlarının en sevdiği şeylerden biriydi. Fakat bu Kazuya Shibuya adında 17 yaşındaki bir gençle tanışana dek sürdü. Shibuya, Mai ve arkadaşlarına bir dahaki hikaye anlatma zamanı geldiğinde kendisinide çağırmalarını söyledi.
Bir gün okuldan sonra Mai merakına yenik düşerek okulun yanında bulunan korkunç eve girmeye kalktı. Mai evin içinde küçük bir kaza geçirdi; fakat Shibuya'nın asistanı tarafından kurtarıldı. Bu kazadan sonra Mai, Shibuya'nın yeni asistanı olmak zorunda kaldı.O günden önce hayaletleri sadece hikayelerden efsane olarak dinlemiş olan Mai, artık bir hayalet avcısıydı.

Kazuya Shibuya(Naru):17 yaşındadır ve SPR'nin başkanıdır.Aşırı derecede zekidir.hiçbir ruhi güce sahip olmak istemez.Olayları kendi aklı ve zekasıyla çözer.

Arkadaşlarının yanında çok soğuk bir kişiliğe bürünür.Arkadaşlarının saygısını ve sevgisini kazanmıştır.Mai ile çok yakındır.Ayako ve Masako'dan nefret eder ve Mai'yi onlarla görünce kıskanır.

Mai Taniyama:16 yaşında bir öğrencidir ve SPR'de yarım gün çalışır.Naru'nun yanındayken her zaman heyecanlanır.Rüyalarında devamlı çözülmeyen olayların bazı ipuçlarını görür.Fakat bazen rüyasına Naru'nun gülümsediğini görür.Mai içinde Naru için gizli bir aşkı saklar. annesi ve babası o daha küçükken ölmüştür. Naru ile kendi okulunda tanışır .hayalet hikayeleri sever .

John Brown:Bir papazdır ve Avusturalyalıdır.Kansai aksanı ile konuşur.SPR'nin bir parçası değildir fakat Naru'yu kötü ruhları kovmak için kiralar.19 yaşındadır fakat 19 yaşımdaymış gibi gözükmez. Shibuyanın kendinin beğenmesinden dolayı naru ismini takmıştı ve sonradan shibuyanın bu lakabı daha önce de sahip olduğunu öğrenir.

Masako HaraTelevizyon dünyasında çok bilinen pisişik ruhları kovan bir kzıdır.Mai ile aynı yaşta olduğu tahmin ediliyor.Olayları çözmede Naru'ya ve diğerlerine yardım eder.İnatçı bencil kızın tekidir. Naru'ya gizliden aşıktır.mai ile naru çok samimi olduğundan mai'yi kıskanır. Ruhları görebilir ve onlarla iletişime girebilme özelliğine sahiptir.

Takigawa Hosho(Bou-san):Rahiptir ve Kouya Dağı'nda yarım gün çalışır.Bazen Mai'nin ağabeyiymiş gibi davranır fakat ağabeyi değildir. ayretten müzik grubuna sahiptir.

Lin Koujo:Naru'nun asistanıdır.Esrarengiz birisidir.Aslen Çinlidir ve ying yang gücüne sahiptir. yani hem iyi ruhlarla hem kötü ruhlara hükmetme gücüne sahiptir

Ayako Matsuzaki:Her zaman bir "miko" olmak için çabalamıştır fakat her zaman ruhları kovmayı başaramamıştır.SPR'de çalışmıyordur.

Sakauchi:Bir yıl önce intihar eden bir öğrencidir.Daha sonra okulda sık sık hayaleti görülmeye başlar.(14.Bölümde bu karakter karşımıza çıkmaktadır.)

Osamu Yasuhara(Shounen Tantei, Echigoya):Ryokuryou Yüksek Okulu'nun öğrenci başkanıdır.SPR'ye yardım etmek için araştırmalar yapar.Görünşte cana yakın birisidir fakat tam tersine kurnaz birisidir.Bölüm Başlıkları:
1.Evil Spirits Everywhere?! (Part 1)
2.Evil Spirits Everywhere?! (Part 2)
3.Evil Spirits Everywhere?! (Part 3)
4.Dollhouse (Part 1)
5.Dollhouse (Part 2)
6.Dollhouse (Part 3)
7.Cursed Person After School (Part 1)
8.Cursed Person After School (Part 2)
9.Cursed Person After School (Part 3)
10.Cursed Person After School (Part 4)
11.The Park`s Ghost Story!?
12.Silent Christmas (Part 1)
13.Silent Christmas (Part 2)
14.Prohibited Play (Part 1)
15.Prohibited Play (Part 2)
16.Prohibited Play (Part 3)
17.Prohibited Play (Part 4)
18.Blood-Smeared Labyrinth (Part 1)
19.Blood-Smeared Labyrinth (Part 2)
20.Blood-smeared Labyrinth (Part 3)
21.Blood-smeared Labyrinth (Part 4)
22.Cursed House (Part 1)
23.Cursed House (Part 2)
24.Cursed House (Part 3)
25.Cursed House (Part 4)

Yapılan Yorumlar

jingjing
jingjing08 Aralık 2008

süper bir anime. izlerken tüylerim ürperiyor, korkuyorum ama yine de izlemeyi bırakamıyorumm. Naru süperr *_* Lin de öyle

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu