Hanazakari no Kimitachi e
Diğer İsimleri: For You in Full Blossom, Hana Kimi
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12

Bir okul, öğrencilerini yeteneklerine, başarılarına, zeka oranlarına ya da paralarına göre değil, görünüşlerine göre seçiyor. Çevrede "Yakışıklılar Lisesi/Yakışıklılar Cenneti" diye anılan bu erkek okuluna Amerika'dan yeni bir öğrenci katılıyor, Ashiya Mizuki.
Ashiya Mizuki aslında bir kız, ancak yıllar önce yüksek atlama şampiyonu Sano tarafından birkaç serserinin elinden kurtarılıyor, ancak serseriler Sano'yu ayağından yaralıyor ve Sano üzerindeki baskıları da düşünerek atlamayı bırakıyor. Bunu tamamen kendi hatası olarak gören Ashiya, onun gülümsemesini elinden aldığını düşünüyor ve onu tekrar atlamaya ikna etmek için onunla aynı okula gitmesi gerektiğini düşünüyor. Ne var ki bu bir erkek okulu ve etraf yakışıklılarla dolu...
Başlarda sınıfa yeni geldiği için bayağı bir alay edilen Ashiya, arkadaşlarına samimiyetini ispatladıktan sonra onlar tarafından çok sevilen biri haline dönüşüyor. Hatta gariptir ki, bazıları tarafından gereğinden fazla seviliyor... Sınıf arkadaşı Nakatsu, Ashiya'yı diğerlerine karşı herzaman savunan ve onun yanında olan biri oluyor, bunu dostlukları adına yaptığını düşünse de zamanla ondan hoşlandığını farkediyor, ama Ashiya'yı bir erkek sandığı için kabullenmek istemiyor.
Bu sırada Ashiya'nın sırrı okulun doktoru tarafından farkediliyor. Daha ilk bakışta onun bir kız olduğunu anladığını söyleyen doktor, hikâyesini dinledikten sonra Ashiya'ya yardımcı olmaya karar veriyor.Yurtlar Hakkında kısa bilgi

Ikemen Paradise'de toplam üç adet yurt vardır. Bu yurtlar, müdüre tarafından sürekli yapılan ve güzel ödüllerle karşılığı verilen yarışmalarda sürekli birbirleriyle yarışırlar, bu yüzden özellikle yurt başkanları birbirlerinden nefret ederler. Öğrenciler bu yurtlardan istediklerini seçme hakkına sahiptir.
Birinci yurt, Tennoji Megumi yönetimindedir. Dövüş sanatları üzerinde yoğunlaşmışlardır. Sürekli antrenman yaparlar, her konuda kazanmanın bilek gücüne bağlı olduğuna inanırlar. Okulun en disiplinli yurdudur, başkanlarından hepsi nefret etse de kimse ona karşı gelemez.
İkinci yurt Nanba Minami başkanlığındadır. Spor üzerine yoğunlaşmıştır. Okulun en az disiplinle yönetilen yurdudur, bizimkiler de bu yurtta kalmaktadırlar, dolayısıyla dizi boyunca en çok içli dışlı olduğumuz yurt da denilebilir. Aynı zamanda en geyik yurt da kendileridir, eğlenmeyi gerçek anlamda bilirler ve arkadaş olarak yurttaki herkes birbirleriyle çok yakındır.
Üçüncü yurt Himejima Masao başkanlığındadır. Yurt başkanı kendisine Oscar der, yurt gösteri sanatları üzerinde kendini geliştirmektedir. Asla kötü bir görünümle dışarı çıkmazlar, ortama girişleri her zaman çok görkemlidir.

Sakura Komitesi

Üç yurdun başkanlarının oluşturduğu bir komitedir. Zaten birbirleriyle iyi geçinemeyen yurt başkanları, sadece gerçekten önemli bir durum olduğunda komitede bir araya gelirler. Öğrencilerin ortak sorunlarını çözmek için kurulmuşlardır. Yeri geldiği zaman öğrencilerin refahı adına öğretmenlere ve hatta yetkili kişilere bile karşı gelebilirler. Sakura komitesi müdüreden öğrencilere bir "hazine" niteliğinde verilmiştir. Nitekim öğrenciler de yurt başkanları da bunun imkansız olduğunu düşünmektedir. Ancak sonradan olan bazı önemli olaylar onları bir araya gelmeye zorlamaktadır ve aslında o kadar da kötü bir şey olmadığını fark ederler. Yine de tabii ki sorunlar çözüldüğünde eski hallerine dönerler.

Sonraki
Sonraki Konu:
Gokusen 3

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: