Hokuto no Ken
Diğer İsimleri: Fist of the North Star
Yılı: 1984
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 109
Yapımcılar: Toei, Toei Animation

Dünya artık eskisi gibi değildir aksine heryer çöle dönerek pirinç ve su nadir bulunmaktadır. Böyle bir zamanda Kenshiro, çölde baygın yatmaktadır çünkü Shin adlı arkadaşı ona hiyanet edip sevgilisi Yuria'yı kaçırıp gitmiştir. Shin, Kenshiro'yu yaralı bir şekilde ölüme terkeder.

Kenshiro, bu olay üzerine gücünü toplar ve sevgilisini kurtarmaya yemin eder. Yolculuğu sırasında Bat adlı bir çocukla karşılaşır. Onu yanına alır ve beraber yolculuk ederler. Ancak bir köye varırlar ve Lynn adlı bir kızın ailesi bombadan dolayı ölmesi onu şok eder ki konuşamıyordur. Ona yardım etmek için Kenshiro onun beynine bir şok yapar elleri ile ve artık konuşmaya başlar. O andan itibaren Lynn, onu o kadar benimser ki ailesi gibi görür.

Kenshiro, Bat ile yola çıkar ve arkasında üzgün bir kız bırakır fakat Lynn onun hasretine dayanamaz ve köyden kaçar. Amacı Kenshiro'yu bulup onun yanında olmaktır. Böylelikle artık Kanshiro, Bat ve Lynn birlikte yolculuk yaparak tatlı ve acı dolu anılar yaşarlar ve amaçlarını benimseyerek bunu gerçekleştirmeye kararlıdırlar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu