Iljimae
Diğer İsimleri: ILJI-MAE
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 20
Bölüm Süresi: 60 dakika
Yapımcılar: Chorokbam Media

Geom (Yeo Jin Goo/Lee Jun Ki), zeki ve yetenekli bir çocuktur. Babası "Lee Won Ho" (Jo Min Ki) sevilen ve saygı duyulan bir politikacıdır. Ama bazı düşüncelerinden dolayı tehdit edilmektedir. Lee Won Ho, bir gece, gizlice bahçelerine giren kişileri farkeder ve ilk işi Geom'u saklamak olur. Geom saklandığı yerden olanları görmeye çalışır. Ama tek görebildiği babasına son hamleyi yapan kılıçtaki semboldür.

Bir süre sonra evlerine giren hırsız " Swe Dol" (Lee Moon Shik) Geom'u bulur ve yanına alır. Geçirdiği şok nedeniyle hafızasını kaybeden Geom, Swe Dol'u ve karısını ailesi olarak kabul eder. Yıllar sonra hafızası geri gelen Geom, sembolü hatırlar ve geceleri kılık değiştirip soyluların evlerine girerek kılıcı aramaya başlar. Amacının farkedilmemesi için bazı değerli eşyaları çalar ve bunları fakirlere dağıtır. Bu yüzden halk tarafından Robin Hood'a benzetilir ve kahraman ilan edilir.

Önceki
Önceki Konu:
Woman in the Sun
Sonraki
Sonraki Konu:
La Dolce Vita

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu