Kuragehime
Diğer İsimleri: Prenses Deniz Anası, Princess Jellyfish
Yılı: 2010
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 11
Bölüm Süresi: 25 dakika
Yapımcılar: Brains Base

Kurashita Tsukimi adlı 18 yaşındaki genç kız, illüstratör olmak için Tokyo'ya taşınmıştır. Tam bir denizanası hayranıdır. Denizanası türlerinin hepsini bilmektedir, onlara ait çizimler yapmaktadır ve denizanasına benzeyen her şey ilgisini çekmektedir. Yalnız bundan dolayı kendisine fazla ilgi göstermemiştir ve bakımsız bir kız olarak hayatını kendi gibi arkadaşlarıyla birlikte geçirerek sürdürmektedir. Arkadaşlarıda ondan aşağı kalır değildir otakuluk(bağımlılık) konusunda... Birisi yaşlı adamlara, birisi trenlere, birisi kumaşlardan bebeklerine elbise yapmaya ve birisi de samuray, dövüş sanatları karışımı şeylere hayrandır. Birde manga çizeri vardır ki o odasından hiç çıkmamaktadır. Kapı altından mesajlaşmalar sayesinde evdekilerle iletişim kurmaktadır. Tsukimi, bu arkadaşlarıyla birlikte eski bir yapı olan Amamizukan pansiyonunda kalırlar. Ayrıca evin sahibinin kızı da bunlardan biridir. Bu birbirinden farklı şeylere ilgi duyan otakuların da doğal olarak hiç erkek arkadaşı yoktur ve erkeklerin evlerine girmeleri de kesinlikle yasaktır. Dahası kendilerine de bir de ad bulmuşlardır: Amarlar...

Tsukimi, Amarların bir üyesi olarak hayatına devam ederken bir gün tiki bir kızla karşılaşır. Ki Amarlar tikilerden de nefret ederler. Ama şans odur ki Tsukimi tiki kızı evine getirmek zorunda kalır. Ki Tsukimi'nin hayatı bu kızla karşılaşmasından sonra u dönüşü yaparak değişmeye başlar.Bölümler:

1. Sex and the Nuns
2. Sukiyaki Western Matsusaka
3. Enchanted
4. Let's Meet at the Aquarium
5. I Want to be a Jellyfish
6. Night of the Living Nunnery
7. Islands of Unemployment Cash-lending
8. Million-dollar Babies
9. Midnight Cherry Boy
10. Days of Love and Lukewarm Water
11. Jellyfish of Dreams

Önceki
Önceki Konu:
Oniisama e...
Sonraki
Sonraki Konu:
Angel Wars

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: