Mei-chan no Shitsuji
Mei adındaki genç kız ailesiyle birlikte sıradan bir yaşam yaşıyordur. Ailesi küçük bir udon dükkânını işleterek geçimlerini sağlıyorlardır. Mei'nin en yakın arkadaşlarından biri ise aynı sınıfta okudukları Kento'dur ve Kento Mei'den hoşlanıyordur, ancak Mei bunu bilmiyordur. Ve bir gün kötü talih Mei'nin başına düşer. Ailesi bir kaza sonucu ölür ve Mei yalnız başına kalır. Kendi başına dükkânı işleterek geçimini sağlamayı düşünür ve bu sırada ise sınıftaki en yakın kız arkadaşı onu evlerine alır. Böyle yaşamaya alışırken bir gün Mei'nin karşısına Rihito adında biri çıkar. Mei'nin kâhyası olduğunu ve ona hizmet etmek için geldiğini söyler. Mei ise ne dediklerinden anlar ne de onun kâhyası olmasını ister. Aslında Mei'nin babası Japonya'nın en zengin ve ünlü Hongo ailesinin varisidir. Yıllar önce eşiyle evlenmek istemiş, ama ailesi karşı çıkınca o da onunla beraber kaçmıştır. Nitekim büyükbabası onu reddetmiştir, ama yine de Mei'yi torunu olarak kabul etmiş ve sonraki varis olması için onu St. Lucia Kızlar Akademisi'ne gitmesini istemiştir. Bu akademi diğer sıradan akademilerden çok farklıdır. Sadece çok zengin ailelerin kızları okula girebiliyordur. Okul Tokyo'nun üçte biri büyüklüğündedir, içinde her türden aktivite vardır ve bu sıradışıklıkların üzerine bir de her kızın özel bir kâhyası vardır. Okulun bu kadar lüks olmasına karşın kızları sınamak için çeşitli bir düzen kurmuşlardır. Üç yatakhane vardır. Gölge Yatakhanesi'nde yeni gelen öğrenciler kalır. Diğer bir üst yatakhane olan Luna Yatakhanesi'dir. En üst yatakhane ise Güneş Yatakhanesi'dir. Bu yatakhanelere geçebilmek için ise öğrencilere zil verilir ve bu zilin üstünde belli sayıda taş konacak şekilde oyuk vardır. Her yaptıkları güzel şeyde veya derslerindeki her başarıda bir taş kazanacaklar ve hepsi tamamlanınca üst yatakhaneye geçebileceklerdir. Mei yeni öğrenci olduğundan Gölge Yatakhanesi'nde kalıyordur ve bir öğrenci daha vardır burada... Bunların dışında eski sınıf arkadaşı Kento, Mei'nin okuluna çırak kâhya olarak gelir. Kento'nun ailesi aslında nesillerden beri Hongo ailesine hizmet ediyordur ve bu sırayı şimdi, Kento'nun abisi Rihito üstlenmiştir.
Mei bu süper lüks okulu ve alışık olmadığı kâhya olayını alışmak için çaba sarfetmeye başlar. Tabii bu kadar kolay olmaz, çünkü sınıfındaki her öğrenci Mei'ye karşı önyargılıdır ve ondan hoşlanmazlar. Çünkü en kaliteli kâhya konumunda yani S derecesine sahip olan Rihito ona hizmet etmektedir. Dahası bu kötü şeyler yetmezmiş gibi Hongo ailesinin bir sırrı vardır ve bu sır Mei'yi tehdit etmektedir.

Önceki
Önceki Konu:
Lovely Complex
Sonraki
Sonraki Konu:
Hana Yori Dango

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu