Diğer İsimleri: Spice and Wolf, Wolf and Spice
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Yapımcılar: IMAGIN

Bir zamanlar bir kasabada; olgunlaşan bereketli buğdaylar rüzgarda sallanırdı ve bu esnada onların arasında koşan bir kurt görülebilirdi. Rüzgarın eğdiği buğdaylar kurt tarafından ezilirdi. Tahıl az olduğunda kurt onları yerdi. Başlangıçta hiçbir şey yoktu. Yalnızca sıcaklık vardı ve sonrasında bir söz verildi. Buluşmalar ve ayrılıklar devam etti. Nihayetinde insanlar kendi güçlerini kullanarak refaha erdiler. Muhtemelen; verilmiş eski bir sözü inançla sürdürmenin bir anlamı yoktu artık.

Craft Lawrence 25 yaşında; ticaret konusunda kafası gerçekten çok iyi çalışan yetenekli bir tüccardır-tabi seyyar satıcı da diyebiliriz. Hayatındaki en büyük ve de yegane amacı yeteri kadar para biriktirip kendi dükkanını açmaktır. Bunun için öykümüzün geçtiği Ortaçağ Avrupası görünümündeki coğrafyada kasaba kasaba tam yedi yıldır dolaşmaktadır. Bir gün yolu Pasroe Kasabası'na düşer Lawrence 'ın. Tam da köyde buğday hasatının sonuna denk gelmiştir bu ziyareti. Köylüler artık onlar için bir efsane halini almış Hasat Tanrısı Horo için yaptıkları festivali kutlayacaklardır o gün. Aynı günün gecesi Lawrence kasabanın dışında geceyi geçirmek için suyun kenarına kamp kurar. Vagonundan sesler geldiğini farkeder. Vagonun örtüsünü kaldırdığında ticaretini yapacağı kürklerin arasından kurt kulaklarına ve kuyruğuna sahip 15 yaş görünümünde bir kız çıkar.
Bu kız 600 yaşını aşmış Bereketli Hasatın Tanrısı Horo'dan başkası değildir.
Horo Köylülerin artık ona ihtiyacı olmadığını söyler. Kuzey'e; doğduğu topraklara geri dönmek istemektedir.
Artık o Lawrence'a bilgisiyle ve deneyimleriyle nasıl daha iyi bir tüccar olacağı konusunda yardımcı olacak; Lawrence da onu Kuzey'deki doğduğu topraklara götürecektir.

Craft Lawrence:


25 yaşındadır. Bit tüccardır. 12 yaşındayken bir tüccara çırak olur ve 18 yaşında kendisi bir tüccar olmaya karar verir. Başlıca amacı para toplayıp kendine dükkan açmak. Tecrübe ve yeterli para toplamak için 7 yıl süreli bir seyahate çıkar. Bir gece Horo'yu bulur ve Horo'yu kuzeye götürmeye söz verir. Horo, Lawrence'in kazancını arttırmak için yardım eder. Animenin sonunda, Lawrence Horo'dan hoşlanmaya başlar.

Horo:


Bereketli hasat tanrısı ve kurt tanrısıdır. Horo'yu Pasroe Kasabası'na getiren kişiler; "buğdaylar iyi hasat yaparsa seni evine götürürüz" diye söz verirler. İlk başlarda kasaba halkı Horo'ya çok büyük ilgi görürdü, fakat yavaşça Horo'yu terk etmeye başlarlar. Horo 250 yaşında olamasına rağmen 15 yaşındaymış gibi görünür. İnsanlar Horo'nun kurt kulağını ve kurt kuyruğunu görünce korkarlar. Horo kendini "akıllı kurt" diye hitap edilmesini sever. Horo tipik ve kendine yeterli bir kişi olarak görür. 100'lerce yıl boyunca Pasroe'de kalır. Pasroe'de kaldığı yıllar boyunca kendini çok yalnız hisseder ve insanlarla konuşmak için kasabada bir okula gider. Nefis yiyecekleri ve alkolu sever. En çok sevdiği yiyecek elmadır. Sık sık kendi saçını taramayı sever.

Chloe:


Animenin orjinal karakteridir. Pasroe Kasabası'nın köylüsüdür. Lawrence ile çok uzun zaman geçirmek ister. Lawrence'den nasıl bir tüccar olacağını öğrenir. Her şeye rağmen Lawrence hakkında bazı duygular hisseder. Lawrence'yi öğretmeni olarak gördüğü için ona saygı gösterir.

Norah:


Tecrübeli bir rehberdir. Rubinhaigen Kasabası'nın köylüsüdür. Onun bir köpeği vardır, adı Enekk'dir. Bir görevi sırasında Lawrence ile tanışır.

Fermi Amati:

Genç bir adamdır ve bir balıkçıda çalışır.

Dian Rubens:

Tarihi putperest hikayeleri yazar. İnançlarına göre kitapları bastırır. Holo'nun doğduğu yer olan Yoitsu hakkında bilgi sahibidir.Bölüm Listesi:

1. A Wolf and One's Best Clothes
2. A Wolf and a Distant Past
3. A Wolf and Business Ability
4. A Wolf and a Helpless Partner
5. A Wolf and a Lover's Quarrel
6. A Wolf and a Silent Farewell
7. Wolf and Blessed Tail
8. A Wolf and a Proper Scale
9. A Wolf and a Shepherd's Lamb
10. A Wolf and a Whirling Conspiracy
11. A Wolf and the Greatest Secret Plan
12. A Wolf and a Pack of Youngsters
13. A Wolf and Setting Off on a New Journey

Sonraki
Sonraki Konu:
Michel

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: