Shigofumi: Stories Of Last Letter - Anime Manga Türkiye
Shigofumi: Stories Of Last Letter
Diğer İsimleri: Shigofumi
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: Bandai, Bandai Visual, J.C.STAFF

Shigofumi ölen kişilerden gelen mektuplara denmektedir. Bu mektupları getirmek için görevlendirilmiş olan postacı kızlar vardır. Bu kızların üniformaları siyah olup beyaz kanatları ile uçmaktadırlar ve ayrıca sihirli sopa şeklindeki partnerleri de vardır. Bunlardan biri olan Fumika son derece çalışkan ve sessiz hatta gizemlidir ve partneri Kanaka (sihirli bir sopa) ise onun tam tersidir; Konuşkan ve neredeyse hiç susmayan ama gerektiğinde susmayı bilen bir partnerdir.

İlk iki bölüm Asuna ve Shouta adlı iki arkadaşın trajik bir bölümü ile başlar.

Shouta, Asuna'ya aşıktır ama bunu ona söyleyememektedir. Asuna ise arkadaşından büyük ve söylenmesi zor bir sır saklamaktadır. Birgün Asuna'nın babası ölür ve öldükten hemen sonra Asuna'ya verilmesi gereken bir mektup gelir. Mektup da Shouta'nın bile inanmayacağı bir şey yazıyordur. Bir de Shouta'nın en büyük hayali kendi roketini uçurmayı başarmaktır.


Kendisi son derece sessiz ve az konuşan, ciddi ve gizemlidir. Kendisi hakkındaki gerçeği hatırlamamaktadır. Partneri (sihirli sopa) Kanaka da tam tersi konuşkan ve neredeyse hiç susmayan bir yapıya sahiptir.Bölümler:
1. Confession
2. Rocket
3. Friends
4. Tears
5. I`m Home
6. Shout
7. Kirameki (Sparkle)
8. Beginning
9.
10.
11.
12.

Yapılan Yorumlar

acilsusam
acilsusam01 Şubat 2008

Konusu müthiş hoşuma gitti. Hatta ilk 2 bölümü izledikten sonra 3 gün boyunca shigofumi mektubu gelirmi bana gelirmi diye bekler buldum kendimi. ;P
Kurguların zıt duyguları uyandırması çok hoş bence. Ayrıyaten o shigofumi postacı kıza bayıldım karakterine. Özellikle ilerki bölümlerin birinde bir şeylere sevinmesini ve gülmesini görebilir miyim diye merak edip bekliyom.

Sevimli Hırsız
Sevimli Hırsız25 Şubat 2008

İlginç bir konusu var ve bence çok güzel bir anime You Tubedan izledm ve dayanamayıp indirdm çok değişik bir anime:)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: