Prism Ark
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Yapımcılar: Frontline

Sablum İmparatorluğu, Windland Krallığı'nı işgal etmek için yıllardır uğraşmaktadır. Sablum İmparatorluğu savaşı kazanmak içinde Angels(melekler)adı verilen güçlü ve saldırgan olan yaratıkları kullanmayı planlıyordu. Rahatı düşkün ama bir o kadar da yetenekli olan Hyaweh ve Windland'ın kayıp prensesi olduğu sanılan Priecia yeteneklerini güçlendirmek içinde Knight's(şovalyeler)Akademisine kayıt olurlar.Bu akademide ülkelerini korumalarına yardım edecek için yeni dostlarla tanışacaklardır.

Karakterler

Hyaweh
Animenin baş erkek karakteridir. Akademiye Priecia ile birlikte kayıt olmuştur. Tipik bir öğrenci tipidir. Sınıfta uyumayı sever, test kitaplarını daima unutur. Dövüşmeyi sevmez, onun için dövüş derslerinden hep kaçmaya çalışır. Kullandığı silahın adı Ala-Gladius'dur(Alçak Kılıçtır). Ala-Gladius Angels'lar tarafından yok edilir ama Priecia ile birlikte Ala-Gladius'u tekrar uyandırır(Priecia'ya aşıktır.)

Priecia
Animenin baş bayan karakteridir. Windland'ın kayıp prensesi olduğu sanılıyor. Hyaweh, Kagura, Fel, Filia ile birlikte akademiye kayıt olur ve onlarla aynı sınıftadır. Okulun en güzel kızıdır ve en iyi dövüşçüdür. Okulda ilk başlarda Hyaweh'den başka arkadaşı yoktu ama zamanla sınıf arkadaşları ona alıştı. Kullandığı silah Ruby Flash'tır(yakut ışığı kılıcıdır.)(Hyaweh'e aşıktır)

Kagura
Priecia'yı korumak için gönderilmiştir. İlk başlarda Priecia nereye gitse o da onu takip ederdi tabi bu takibi Priecia öğrenene kadar. Sonra çok iyi arkadaş oldular. Kullandığı silah Amagami-no-Mikoto'dır(bir tür yelpaze benzeri bir silahtır)

Fel
Çok hareketli bir kızdır. Pembe saçlı, yeşil gözlü ve elf kulakları vardır. Çok güçlü bir büyücü olmasına rağmen beceriksizin tekidir. Kullandığı silah Magical Lovely Stick'dir(savaş çekicidir)

Karin Mibu
Akademinin meydan dövüşü(melee)eğitmenidir. Korkusuz bir tipi vardır. En iyi arkadaşı Theresa'dır. Dövüşmediği zamanlarda kimsesiz çocukların kaldığı yurdu ziyaret eder. Kullandığı silah Kotetsu and Kikuichimonji'dir.

Sister Hell
Sablum İmparatorluğundandır. Gerçek adı Theresa'dır. Kullandığı silah Expiatio'dır (Çarmıh Kılıcıdır.) Dövüşmediği zamanlarda kimsesiz çocukların kaldığı yurdu ziyaret eder.

Litte ratus
Akademide büyü öğretmenidir. Çocuklardan nefret eder. Hyaweh'den hoşlanmaktadır. Kullandığı silah Bud and Fys'dır(kancaya benzer insan derisi yüzülebilir bu silahla....)

Filia
Hyaweh'in kızkardeşidir. Akademinin hizmetçisidir(hizmetçi olmasının nedeni ise Priecia yani prensesi korumaktır.)

Bridget
Sablum İmparatorluğu tarafından Windland'a gönderilen bir casustur. Görevi Priecia'yı öldürmektir ama Priecia'yı tanıdıktan sonra vazgeçmiştir. Acemi bir öğrencidir. Kullandığı silah Dagger'dir(hançerdir)

Ein
Çok güçlü bir büyücüdür. Hyaweh'in oda arkadaşıdır. O kadar güçlüdür ki kendi gücünü bile kontrol edemez ve gücünü kullanırsa etrafındaki insanların yaralanacağına inanır. Gücünü kullanmamak için kendini devamlı tutar.

Acty
Hyaweh'in oda arkadaşıdır. Kullandığı silah huge sword'dur(büyük kılıçtır). Karanlıktan korkar çünkü küçükken annesi, babası ve kızkardeşi gözü önünde öldürüldü.

Jung
Hyaweh'in oda arkadaşıdır. Erkek kardeşi hastalıktan ölmüştür. Üveyannesininde öz oğlu ölmüştür. O günden beri birbirlerine sıkı sıkı bağlanmışlardır.

Kizarov
Okulun müdürüdür. Darkness knight'i(karanlık şövalyeyi) yenmiştir.

Darkness Knight
Sablum İmparatorluğndandır. Hyaweh ve Filia kurtarmıştır ama; Hyaweh'de onu kurtarmıştır. Kizarov'a savaşta yenilmiştir.

Judas
Onun hakkında hiçbirşey bilinmemektedir. Sadece Ala-Gladius'u uyandırılırken Priecia ve Hyaweh'in yanındaydı.

Meister
Kraldır ama nerenin kralı olduğu belli değildir. Princea'ya kendi öz çocuğunu bulması için söz vermiştir. Sonra hafızasını kaybedip Darkness knight(karanlık şövalye) olmuştur ama yenildikten sonra hafızası yerine gelip eski haline dönmüştür.

Princea
Kraliçedir ama nerenin kraliçesi olduğu belli değildir. Kullandığı silah rapierdir(düz ve uzun kılıçtır) Priecia'dan etkilenmiştir(belkide bunun etkisi kayıp olan kızlarının Priecia olmasıdır.) Küçük erkek kardeşi hastalıktan ölmüştür.

Echo
Sablum İmparatorluğu tarafından gönderilen casustur. Çok güzel bir kızdır.

Bölüm Listesi
1) The Battlefield of Knights
2) The School of Knights
3) The Goals of Knights
4) The Prides of Knights
5) The Ordeal for Knights
6) The Day off for Knights
7) The First campaign of Knights
8) Wandering Knights
9) Knights meet again
10) The Heart of Knights
11) The Dance of Knights
12) The Ark of Knights

Önceki
Önceki Konu:
Clannad (2008)

Yapılan Yorumlar

rena
rena23 Nisan 2008

Evet gerçekten de çok güzel bir animedir.Çizimleride harikaaaaaa....Bu animenin tanıtımını gönderen kişi benim ablam oluyor...................:D:D:D:D:D:D:DHyaweh<3Priecia I love you forewer

rena
rena23 Nisan 2008

burdadamı karşıma çıktın kardeşim...yorumların için sağol.....Evet gerçektende güzel bir anime...onların tanıtımını bulmak için bir sürü siteden çeviri yaptım :D:D:D:D Hyaweh<3Priecia I love you forever....

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu