Witch Hunter Robin
Yılı: 2002
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Bandai, Bandai Visual, Sunrise, Victor Entertainment

Dünya'da hala cadılar varlığını sürdürmektedir. Cadıları yok etmek için gizli bir organizasyon yapılmıştır. STN-J(J-Japonya'da ki organizasyon) Japonya'da ki kalan cadıları bulup yok etmekle görevlidir. STN-J ye yardım etmesi için 15 yaşında olan Robin Sena gönderilmiştir. Robin Japonya'da doğmuş ve İtalyan rahibe manastırında kalan bir cadıdır. STN-J ajanları ile Robin'in cadılara olan mücadelesi anlatılmaktadır.

Robin Sena
STN-J şirketine Amon'un partneri olarak cadıları avlamak için yardım eden 15 yaşındaki gizemli ve genç bir kızdır. Robin, gözleri ile baktığı yerde 'prokinetik' ateş çıkarabilen bir yeteneği vardır fakat bunu kontrol edemez. Bunu farkeden Amon ona bir gözlük verir. İstemeden de olsa bir avda kullanmak zorunda kalır. İşe yarayınca sevinir ve Amon'a karşı birşeyler hissetmeye başlar. cadıları avladıkça kendisi hakkındaki gerçeği öğrenmeye ve iyi ile kötünün arasında bir sınırda kaldığını anlayınca kaçar ve kendisi hakkındaki asıl gerçeği öğrenebilmek için kendi içi ile yüzleşmeyi cesurca kabul eder.

Amon
Sessiz, sakin, gerektiği zamanlarda konuşmayı tercih eden gizemli bir kişiliği vardır. İlk başlarda Robin'i yanında istemez, gerek olmadığına inanır fakat gittikçe Robin'e olan sevgisi ve güveni artar. Amacı Robin'e olan güveninin doğru olduğuna inanmak için öldürmeye kalkar ve Robin hiçbir şey yapmayınca gerçek olanının ona güvenmek gerektiğine gönülden inanır.

Haruta Sakaki
STN-J de bir avcı olarak çalışır. Genelde cesurca cadılara meydan okur. Saygısız, biraz sıcak kanlı, hırslı ve savunucudur.

Michael Lee
STN-J de bilgisayar uzmanı ve hacker üzerine bir başkası yoktur. Şirkette iken Robin'in ona ilgi gösterip onunla konuşmaktan çok hoşlanır. Çünkü ikisi birlikte akıl yürütüp neyin doğru olup olmadığını anlamaya çalışırlar. Çoğu zamanda başarılı sonuçlar çıkarırlar. Robin'in kaçtığı gün ona yardım ederek korur ve bilgilendirir.

Miho Karasuma
Deneyimli bir avcı ve herhangi bir eşyaya 'psikometri' dokunduğu zaman kime ait veya o an neler olduğunu gören genç bir kadındır. Sessiz, elinden geldiğince Robin'e yardım eden birisidir.

Yurika Doujima
Kaygısız görünen ve tembel birisidir. Robin'e ilk önceleri ısınamaz fakat daha sonraları ona karşı sıcak ve ona değer vermeye başlar. STN-J şirketinde bir süre sonra Robin'e "Amon'un kızı" diyerek çağırmaya başlar. Aslında sıcak kanlı birisidir.
Bölümler:

01) Replacement
02) Addicted To Power
03) Dancing In Darkness
04) Stubborn Aesthetics
05) Smells Like The Wandering Spirit
06) Raindrops
07) Simple-mind
08) Faith
09) Sign Of The Craft
10) Separate Lives
11) The Soul Cages
12) Precious Illusions
13) The Eyes Of Truth
14) Loaded Guns
15) Time To Say Goodbye
16) Heal The Pain
17) Dilemma
18) In My Pocket
19) Missing
20) All I Really Oughta Know
21) No Way Out
22) Family Portrait
23) Sympathy For The Devil
24) Rent
25) Redemption Day
26) Time To Tell

Önceki
Önceki Konu:
Eat-Man `98
Sonraki
Sonraki Konu:
R.O.D - Read or Die

Yapılan Yorumlar

Kanlı Kontes
Kanlı Kontes26 Aralık 2007

hımm güsell olmuş umuyorum ki zamannla daha güzell olacakk

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu