Strike Witches (2008)
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: GONZO

1939 yılında "Neuroi" adı verilen ve kaynağı tam olarak bilinmeyen gizemli bir güç, Avrupa şehirlerini birer birer yoketmeye başlar. Bilimadamları yıllarca Neuroi'yi yenmek için çok sayıda araştırma yapar ve sonuçta sadece sihirli güçlere sahip olan cadıların kullanabileceği "Striker Unit" adında bir silah keşfederler. Striker Unit'ler, kullanan kişinin her iki bacağına monte edilen portatif ve güçlü motorize taşıtlardır ve onu giyen cadının sihirli güçleriyle çalışırlar. Striker Unit'lerle Neuroi'ye karşı savaşan dünyanın çeşitli ülkelerinden cadılar, Britannia'da bulunan 501st Joint Strike Wing (501.inci Müşterek Avcı Birliği) adıyla tek bir çatı altında toplanırlar.Anime, Birim 501'e Fuso İmparatorluğu'ndan katılan Çavuş Yoshika Miyafuji'nin etrafında gelişen olayları anlatır.

Anime'deki karakterler yaratılırken, birebir 2. Dünya Savaşı'nda yer almış başarılı pilotlardan esinlenilmiş, hatta soyadları bile aynen kullanılmıştır. Serinin bir de 8:30 dakikalık kısa bir OVA'sı mevcuttur.

Önceki
Önceki Konu:
Candy Boy
Sonraki
Sonraki Konu:
Maria Holic

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: