Suisei no Gargantia
Diğer İsimleri: Gargantia on the Verdurous Planet
Yılı: 2013
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Bölüm Süresi: 24 dakika
Yapımcılar: Production I.G

Galaksinin uzak köşelerinden birinde uzak bir gelecekte insanoğlu yaşamını teknolojisini geliştirerek sürdürmeye devam etmiştir. İnsanoğlu, İnsan Galaktik İttifak adıyla Hideous adlı düşmana karşı uzun süren bir savaş vermekteydi. Bu savaşta yer alan genç Teğmen Ledo ve kullandığı insansı mobil robotu Chamber ile birlikte savaştan geri çekilirken uzay zaman boşluğu içinde kaybolurlar.

Altı aydan sonra yapay uyumasından uyanan Ledo, kendini insanoğlunun ilk varolduğu, ama buzullar altında sanılan Dünya gezegeninde bulur. Buzul çağını gerçekten yaşayan gezegen zamanla buzulların erimesi sayesinde sular altında kalmıştır. Uzaya çıkanlar dışında yeryüzünde kalan insanoğlu ise dev bir su kütlesinden ibaret olan dünyada gemilerin üzerinde filolar kurarak ve suyun altından eski kullanılabilecekleri çıkararak yaşamaya devam etmişlerdir.

Ledo, Gargantia adlı bir filoda bulunmaktadır ve bu gezegenle ilgili bilgileri de Amy adında ki bir kız sayesinde öğrenir. Ledo yaşamı boyunca savaş dışında hiçbir şey bilmemektedir. Amy sayesinde hayatta barış, huzur gibi kavramların olduğunu da öğrenmeye başlar.

Önceki
Önceki Konu:
Uchuu Kyoudai

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: