Tetsuwan Birdy Decode
Diğer İsimleri: Birdy the Mighty Decode
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13

Federasyon ajanı Birdy, Geega adında ki bir uzay suçlusunun uzaydan Dünya'ya gelerek insan şeklinde saklandığını öğrenir ve Dünya'ya gelerek onu yakalamaya çalışır. Geega, Dünya'da eğlence sektöründe çalışıyordur. Birdy'de onu bulabilmek için kendi kimliğini gizleyerek ünlü bir model olan Arita Shion olarak eğlence sektörüne girer. Birdy bir gece Geega'nın izini bulur ve ona saldırıda bulunur. Bu saldırı esnasında Tsutomu Senkawa ile çocukluk arkadaşı Natsumi Hiyamiya'da şans eseri saldırı yerindedirler. Geega, Tsutomu'yu Birdy'e fırlatır ve Birdy'de yanlışlıkla onu öldürür. Bunun üzerine Birdy bu hatasına karşılık onun ruhunun kendi bedeninde yaşamasını sağlar. Böylece ikisi de Birdy'nin bedeninde yaşamaya başlar. Tsutomu'nun sıradan hayatı şimdi çok karışık bir hal alacaktır. Dünya için bir tehdit oluşturan Ryunka adındaki düşmanı Birdy'le beraber bulmalı ve onu yok etmelidirler.


Karakterler:

Birdy Cephon AlteraOldukça yetenekli bir federasyon ajanıdır. Dünya'da saklanan Geega'yı takip ederek Dünya'ya gelmiş ve burada kimlik değiştirerek Arita Shion adında ünlü bir model olarak çalışmaya başlamıştır. Uzay kızı modeli olarak ün kazanmıştır. Tsutomu adında bir genci görev sırasında yanlışlıkla öldürmesi sonucu, kendi bedenini onunla paylaşır. Çok yemek yer, süper güçleri vardır. İyi, tatlı ve çocuksu bir kişiliğe sahiptir.


Tsutomu SenkawaSıradan bir lise öğrencisidir, Birdy'le tanışana kadar. Birdy'nin kaza sonucu onu öldürmesiyle birlikte hayatı oldukça değişir. Utangaç, iyi, anlayışlı ve yakışıklı biridir.


TuteBirdy'nin yardımcısı ve arkadaşı olan gelişmiş bir robottur. Dünya'da Birdy'nin yani Arita Shion'un menajerliğini yapar.


Bölümler:

1. ONE PLUS ONE
2. THE PARTNERED ONE
3. VIEW OF LIFE
4. A STRANGER FROM EARTH
5. ANOTHER WORLD
6. BOTH OF US
7. NIGHT WALKER
8. GHOST VILLAGE
9. THE CHAMPION OF JUSTICE
10. YOU'RE THE ONE
11. BYE BYE BUDDY
12. DOOMSDAY
13. STAND BY ME

Önceki
Önceki Konu:
Chaos;Head

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: