Übel Blatt - Anime Manga Türkiye
Übel Blatt
Yılı: 2005
Mangaka: Etorouji Shiono
Yayınlayan: Square Enix

Szaalenden İmparatorluğu'nda anlatılan hikayeye göre 3968 yılında İmparatorluk güçlü ve karanlık bir düşman olan Wischtech'le savaş halindeydi --İmparator yıkımı durdurmak için 14 şampiyon yolladı. Yolculukları sırasında şampiyonların üçü öldü ve dördü yoldaşlarına ihanet etti. Geriye kalan yedi kişi, hainleri yendi ve cezalandırdı ve de düşmanın ordusunun imparatorluğa ulaşmasını engelleyerek görevlerini başarıyla tamamladılar. Vatanlarına dönen yedi kişi kurtarıcılar olarak karşılandılar ve "7 Kahraman" ünvanıyla ödüllendirildiler. Hainlerin isimleri ise "İhanetin Mızrakları" biçiminde adlandıralarak sonsuza kadar utançla anılmak üzere lanetlendi.
Fakat bu hikaye aslında bir yalandı. Hikayedeki "7 Kahraman" düşman ordusunu görünce kaçan korkaklardı. "İhanetin Mızrakları" ise cesurca görevi tamamlayan kişilerdi. Fakat vatanlarına geri dönerken kıskançlıktan gözleri kararmış; ün ve şöhret peşindeki korkak yedi kişi tarafından pusuya düşürülüp katledildiler. Ne var ki, içlerinden biri bulduğu bir periyi yiyerek bu katliamdan sağ kurtulmayı başardı. Onun adı "kılıç ustası" Ascheriit'di.
Aradan yirmi yıl geçti, Ascheriit yeni bir vücutta tekrar doğarak Koinzell adını aldı ve ardından kendisine ve yoldaşlarına ihanet edenlerden intikam almak için imparatorluğa geri döndü. Ne var ki ihanet edenler kahraman olarak addedildikleri için muazzam bir askeri güce kavuşmuşlardı ve intikamını almak Koinzell için hiç de kolay olmayacaktı. Tam da aynı zamanda bir kahramanın gizemli ve ölümcül bir felaketi engellemek için ortaya çıkacağına dair bir kehanetin söylentisi yayılmaya başladı.

Önceki
Önceki Konu:
Otaku no Musume-san
Sonraki
Sonraki Konu:
Veritas

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: