Yami no Matsuei
Diğer İsimleri: Descendants of Darkness
Yılı: 2000
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Yapımcılar: J.C.STAFF

Asato Tsuzuki 70 yılldır tecrübeli bir shinigamidir. Savaşta ona yardım eden mistik canavarlar olan 12 shikigaminin gücünü çağırır. Asato 1900 yılında ölmüştür ve öldüğünde 26 yaşındadır ve sonra bir shinigami olmuştur. Şef Konoe'den sonra çalışan en eski shinigamidir. Şef konoe O'nu cinayet olayları hakkında bilgi verir. Kurbanların hepsinde kan noksanlığı söz konusudur ve işaretler "Vampirler" olduğunu gösterir. olayı araştırmak için Tsuzuki Nagasaki'ye GuShoShin ile beraber gider. Olay hakkında bilgi edinmeye çalışırken yeni ortağıyla tanışır. Olayları araştırıken bir çığlık duyar ve gizemli bir kadını görür onun vampir olmasından şüphe eder ve onu kiliseye kadar takip eder ve orada ilk defa düşmanı Muraki ile karşılaşır.
Hisoka Kurosaki 16 yaşında bir shinigamidir. O, kuvvetli bir empatiye sahiptir. düşünceleri okur, bellekleri görür ve diğerlerinin duygularını hisseder.14 yaşındayken ağaçların altında bir cinayete tanık olur. Katil Muraki Kazutaka O'nu yakalar ve onu yavaş yavaş 3 yıl sürecek bir ölüm büyüsü yapar ve O'na tecavüz eder. Hisoka bu büyünün simgelerini vücudunda vardır. Kendi ölümünü araştırmak içi shinigami olmuştur.Hisoka, Asato ile beraber Muraki'ye karşı koyacaktır

Shikigami, gerçek tarihsel dinsel inançları yansıtır, mesela Suzaku ve Byakko'yu yansıtıyor.


Bölüm Başlıkları;
1. Nagasaki Arc part 1
2. Nagasaki Arc part 2
3. Nagasaki Arc part 3
4. The Devils Trill Part 1
5. The Devils Trill Part 2
6. The Devils Trill Part 3
7. The Sword of the King part 1
8. The Sword of the King part 2
9. The Sword of the King part 3
10. Kyoto Arc part 1
11. Kyoto Arc part 2
12. Kyoto Arc part 3
13. Kyoto Arc part 4

Önceki
Önceki Konu:
Master Mosquiton 99
Sonraki
Sonraki Konu:
Hitsuji no Uta

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: