Shaman King - Anime Manga Türkiye
king Günümüz insanının hayatında her zaman biraz fanteziye ihtiyacı vardır.Gerçek yapamadğı fakat her zaman yapmak yada olmak istediği şeyleri hayal dünyasında canlandırır.

Mangalarda ise insan kendini karakterin yerine koyarak siyah beyaz sayfaların arasında kaybolur.Bu hem çizerin kabiliyetine ve hikaye kurgusuna hemde okuyucunun hikaye ile bağ kurması ve karakterlerde kendinden bir parça bulmasıdır.

Shaman King'de bu tür mangalardan biridir.Hikaye Manta Oyamada adlı kısa boylu,ders çalışmayı ve korku kitapları okumayı seven bir lise öğrencisi tarafından anlatılıyor.

Manta bir gece eve yetişmeye çalışırken mezarlıktan geçen kestirmeyi kullanır ve tüm hayatı değişir.Mezarlıkta hayaletleri kullanarak onların özelliklerini birebir kopyalayabilen Yoh Asakura adlı biri ile tanışır.

Yoh bir şamandır. Şaman, bu dünya ile öteki arasında bağlantı kurabilen kişidir.Yoh'un bir Şaman savaşında yaralanması ile nişanlısı Anna Tokyo'ya yoh ve manta'nın yanına gelir ve onlara Şaman Kralı'nı seçmek amacı ile yapılacak olan bir turnuvanın başlayacağını söyler.

Ve böylece Yoh'un Şaman Kralı olma macerası başlar.


Hikaye ilk başta basit gelebilir.Hatta taklit diyebilirsiniz ama manga'yı okuduğunuzda sözlerin sizi baştan çıkardığını ve kendinizi hikayenin içine düşmüş bir şekilde bulacağınızdan eminim.Şaman King mangası tarafımdan çevrilmektedir ve downland bölümüden ulaşabilirsiniz.

Sevgilerle Canina...

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: