Arkadaşlar bu sıcak yaz günlerinde evde pişerken bilgisayar başında bizi biraz eğlendirecek şeyler arıyoruz. Buda bizim için anime ve mangalar oluyor genelde.Bilgisayarımıza indirip, izliyoruz kimisi türkçe kimisi ingilizce izliyor. İyi bilgisayarda izlemek güzel de Tv'de büyük ekranda izlemek ile kıyaslanamıyor bence.
pokemon

Şayet gerçek şudur ki Tv'de yayınlanan Animeler o kadar az ki yok bile denebilir.Tamam bir iki tane var ama yayınlananların çoğu çocuk hatta bebek diyebileciğimiz bir kesime hitap ediyor.Şahsen ben Tv önünde salya akıtarak anlamsız bir şekilde bakmayı 20 yıl önce bıraktım.

Tv'de bu kadar az anime olmasının olanlarında küçük yaşlardaki çocuklara hitap etmesinin nedeni biraz biz biraz cahillik birazda Kanallar rayting adı verilen şeye aşırı derecede bağımlı olmaları.

Yukarıdaki yakarışımı şimdi açıklayacağım. Pokemon'u düşünün evet kabul ediyorum bende izledim. Ama bir yerden sonra bayıyor değil mi? Hiç olmazsa yeni bölümleri verin sürekli Ash'in pokemon ligini kazandığı sezonu veriyorlar bu da yanılmıyorsam bir ve ikinci sezon. Halbuki Japonya'da çoktan dokuzuncu sezona geldiler.Adamlar yeni bölümleri satın almıyorlar çünkü biz eski bölümleri izlemeyi ve onlara para kazandırmayı seviyoruz.
pokemon

Cahillik ise şurada;İnsanlara anime denildiğinde "o ne ki" cevabını alıyoruz değil mi? İşte cahillik burda. İnsanlar animeleri bir çizgi film, tom ve jerry yada şirinler gibi sanıyorlar. Bu nedenlede izlemiyorlar.Bu nedenlede sadece küçük yaştakiler izliyor.Küçükler izlediği içinde küçüklere göre anime veya çizgi film koyuyorlar.

Tabii aslında bunu cahillik olarak adlandırmam yanlış, o insanın ilgi alanına girmiyor olabilir ya da sevmiyor olabilir ama asıl cahillik animasyon yöntemi ile yapılmış her şeye çizgi film damgasının yapıştırılmasıdır.

Peki bunu nasıl önleriz ve tv'de anime gösterilmesini sağlarız?
Hiçbir şekilde!Bunu yapmamız imkansız.Belki kendi tv kanalımızı açıp tüm gün anime yayınlarsak olabilir ama o zamanda hiç kimse izlemeyeceği için parasızlıktan batarız...

Saygılarımla Canina

Kategoriler:
Önceki
Önceki Konu:
Shaman King

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: