Saya'nın etrafındaki karakterler hakkında ne söyleyebilirsiniz?

- Erkek karakterler olan Hagi ve Kagi'yi çekici olarak yapmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Özel bir etkinlik olan "Fullmetal Alchemist Festival - Tales of Another" geçen Aralık ve sonra büyük etkinlik olan 30 Temmuz'da "MBS Anime Festival 2005 - Osaka Castle Experiment : Midsummer Night's Dream" için Osaka'ya davet edildim, ilk uzun çekimim Blood+ 'un dünya galasındaki gösterimi için. Lise kızlarının gücü inanılmazdır. Onlar, yayınlandığında kolayca bu zaman diliminde yapmak zorunda olabilirdi. Sadece o kızları görmezlikten gelemediğimi fark ettim. Osaka'da sahneye çıkan Fullmetal Alchemist ve Gundam Seed Destiny karakterlerini sahnede görünce yettikleri kadar haykırarak onları izlemişlerdir. Dürüst olmak gerekirse onları görmek beni uyandırdı. Hayranların tepkilerini görmek benim için iyi bir tecrübeydi. Tabii, burada bu hayranlardan başka bu özel etkinliklere asla gitmeyen izleyici nüfusu da vardır.

Başarının bu türünü de Blood+ da başarmam gerektiğini hissediyorum. Bu zaman diliminde, Blood+ da ana karakter sadece bir kızdır. Bazı insanlar bizim büyük bir risk alıyor olduğumuzu söyledi. Evet eğer biz, Fullmetal Alchemist ve Gundam Seed Destiny' de sadece izleyicileri genç kızlar olarak hedeflediysek ana karakter olan bir kıza sahip olmak bizim izlenme oranımızı düşürebilirdi. Ama Saya ana karakterdi ve biz onu değiştiremedik. Bundan dolayı oturduk ve bunu düşündük. Neyle gündeme geldiğimizin hiç bir seçeneği yoktu, ama erkek karakterleri sevimli aynı zamanda çekici olarak sağlam bir biçimde dramatize ettik. bu açıkca görünmektedir ama eğer biz amacımızı başarırsak daha sonra izleyiciye gösteriyi sunmakta daha emin olabiliriz.

Bundan dolayı Saya bir kızdır, eğer sorabilirsem. Onu vampirlerin soyundan olduğundan beri Saya'yı cinsiyetsiz yapmayı seçmiş olabilirdin.

Evet bu bir seçenek olabilirdi. Ama başlangıçtan, örneğin metin yazısı sahnesinde, kızların çizgi romanlarıyla tamamen ona dalmıştık. Ve çizimin her sahnesinin elle ayrı ayrı çizilmesi aşamasına gelindiği zaman Saya'nın şekli çok "Kızca" idi. Bu serinin yöneticisi Jun Matsumotosu'nun yaklaşamıydı ve benim açıkca Saya'nın bir kız olduğunu farkettiğim zamandı. Bu animenin saklanın temasıdır. Bir lise öğrencisi olan Saya, bir okul drama görünüşünde olarak gösterilir.
Blood+ TV, Gundam Seed Destiny' i peşinden Anime Golden Time' da Japonya'da veya Cumartesi 18.00'de TBS/MBS gösterilmektedir. Bu zaman diliminde, animasyonda yüksek izleyici oranlarını sağlamak için Fullmetal Alchemist ve sonra Gundam Seed Destiny, bu iki seri özellikle dişi izleyicilerin arasında bir moda halini alarak büyük bir başarı kazanmıştır.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: