Giriş Yap | Kayıt Ol
Hoşgeldin ziyaretçi, bugün 22 Ocak 2020 Çarşamba
~ tanıtım sayfası
5 üzerinden 5.0 puan
Fate/stay night
Genel Bilgiler
Adı:
Fate/stay night
Yılı:
2006
Türü:
TV Serisi
Bölüm Sayısı:
24
Kategoriler:
Önceki Seri:
Tanıtım

Hazırlayanlar: hizashi

Holy Grail(kutsal kâse) sahibi olan kişinin en imkânsız dileğini gerçekleştiren çok değerli bir nesnedir. Her 10 yılda bir kutsal kâseyi bulmak için dünya üzerinde seçilmiş 7 usta ve 7 hizmetkâr savaşır, en sona kalan usta ve hizmetkârı kâseye sahip olur. Ustaları tarafından çağrılan hizmetkârlar da kâseye sahip olmak için bu savaşa katılmaktadır, çünkü her birinin bir dileği vardır.
Hizmetkârların hepsinin geçmiş tarihte bir kişiliği vardır. Bu efsanelere de dayanabilir. Ve hangi hizmetkârın gerçek kişiliği bilinirse, zayıf taraflarını öğrenmek kolaylaşır.

Emiya Shirou, 10 yıl önce tüm şehri kül eden bir yangından sağ kurtulmuş, fakat tüm ailesini kaybetmiştir. Kiritsugu Emiya tarafından evlat edinilen Shirou, hep adaletin koruyucusu olmayı arzulamıştır. Şimdiye kadar hiç haberdar olmadığı kutsal kâse savaşının içine istemeyerek olsa da girince, kendini bu düşünceye adamış ve hizmetkârı ile birlikte savaşmayı kabul etmiştir.Noble Phantasm: Her hizmetkârın türüne göre sahip olduğu özel gücüdür. Noble phantasm silah çeşitleriyle yapılır. Her hizmetkârın farklı bir noble phantasmı vardır. Hizmetkârların sahip oldukları en büyük güçtür.


Hizmetkârlar: Hizmetkârlar, geçmiş kimliklerini sakladığından dolayı belirli sahte isimleri ile klasmanlara ayrılmışlardır. Her klasmanın ayrı özellikleri vardır.

Üç şövalye sınıfı(saber, archer, lancer)


Bölüm Listesi:

1. The Day It Began
2. Night of Fate
3. Raising The Curtain
4. The Strongest Enemy
5. The Two Magus (Part One)
6. The Two Magus (Part Two)
7. Despicable Acts
8. Dissonant Melody
9. Elegance In The Moonlight
10. The Calm Interlude
11. Blood Fort Andromeda
12. Splitting The Sky
13. Winter Castle
14. The Ideal Conclusion
15. The Twelve Trials
16. The Sword That Brings The Promised Victory
17. Mark of the Witch
18. Decisive Battle
19. The Golden King
20. Distant Trace of a Dream
21. Separation of Heaven and Earth and the Creation of a Star
22. Result of a Wish
23. Holy Grail
24. The All Distant Utopia

Tarih Son Güncelleme: 05/10/2008 Güncelleme Son Değişiklikler (1)
Resimler
Bu eserle ilgili resim bulunmuyor.
 

Yorumlar

Bu eserle ilgili 6 yorum gönderilmiş. (Tümünü Göster)

ofosman
ofosman:
 
 
bi seferde bütün bölümü bitirdim müzik efekler harikaydı başlarda anlaşılmadıgı için insan biraz sıkılabilir olaylar geliştikçe merak artıyor acaba ne olacak falan, yanlızca sonunda shirou böyle bir sonu hakediyor muydu bence tartışıla bilir
18 Ocak 2011 Salı
YUKİMARU
YUKİMARU:
 
 
kesinlikle herkesin seveceği türden bir anime izlememek yazık olur
24 Ekim 2009 Cumartesi
Matou
Matou:
 
 
acayip iyi bi animedir izlemesseniz çok şey kaybedersiniz herkes sonunun acımasızca olduğunu söylüyor ama ben de sonuna üzüldüm fakat unlimited blade works filmi gelecek ocakta onu bekliyorum muhtemelen heavens feel de 2.sezon olarak karşımıza çıkabilir. fate/stay night oldukça popüler bir seridir hakkında araştırma yapmadan izlemeyin bence komediye gelince aralarda çok güzel ecchiler bence fena olmamıştı efektler gayet iyiydi dediğim gibi kesinlikle izlenmeli çok şey kaçırısınız en çok saber ve rin karakterini sevdim 10/10 puanım
12 Ekim 2009 Pazartesi
Anmarin
Anmarin:
 
 
Gilgamesh yani başka ne diyebilirimki:D karizma kötü demek böyle bişey oluyor işte ama izlenmese çok bişey kaybedilmez bence...
06 Kasım 2008 Perşembe
garanti54
garanti54:
 
 
Harika bir anime.Araya ufak da olsa komedi serpiştirilmiş.Konusu da çarpıcı.Sonu biraz acımasızca bitti ama.Mutlaka izleyin.
04 Mart 2008 Salı
Manga Türkiye © 2006-2012
En iyi şekilde IE7+ ve FF da görüntülenir | Site Haritası | Hakkımızda | İletişim