Azumanga Daiou
Diğer İsimleri: Azumanga Daioh
Yılı: 2002
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: GENCO, IMAGICA, IMAGICA Entertainment, J.C.STAFF, Lantis, TV Tokyo

Japonya da bir lisede Tomo, Kagura, Sakaki, Kasuga ve Koyomi aynı sınıfta okuyorlardır. Birbirinden farklı 5 karakterdir. 3 sınıf öğretmeni olan Yukari Tanizaki okula bisikleti ile gelirken bisikleti bozulur, oradan geçen bir öğrencisi ona yardım ederek aynı zamanda menfaat sağlamak için Yukari-sensei'ye yardım eder ama Yukari-sensesi onun bisikletine binerek ve okula tam zamanında gider fakat başka bir sınıfa girer...
Sınıfına yeni bir öğrenci katılmıştır, bu kişi Chiyo adında 10 yaşındaki bir çocuk dahidir. sınıf arkadaşları tarafından güzel karşılanır fakat kendilerinin onun kadar iyi olmadıklarına üüzlür çünkü Chiyo derslerde başarılı olmasından başka harika yemeklerde yapmaktadır. Artık Tomo, Kagura, Sakaki, Kasuga, Koyomi ve Chiyo'nun da gelmesiyle komedi başlayacaktır. Sınavlar, kültür festivalleri, alışveriş merkezleri ve Tokyo gezintileri ile okul hayatı eğlenceli geçecektir.KARAKTERLER

Chiyo Mihama

Chiyo bir çocuk dahidir 10 yaşında olmasına rağmen oldukça akıllı ve beceriklidir, harika yemekler yapar, Diğer herkes onun aklını kıskanır ama aynı zamanda da zengindir ve kocaman bir evi vardır. Osaka'nın hayallerinde genelle uçan kanatlar vardır. Tadakichi adında kocaman bir köpeği vardır.
Tomo Takino

Oldukça enerjik rekabeti seven biridir oldukça da hızlıdır sınıf arkadaşlarına hızlı bir şekilde yiyecek alabilir.ilkokul dan beri arkadaşı Yomi'dir. Tomo asla yağtığı bir hareketin sonuçları hakkında düşünmez. Oldukça teşvik edicidir.
Koyomi "Yomi" Mizuhara

Tomo'nun ilkokuldan beri arkadaşıdır.Akıllı ve atletik olmasına rağmen zaman zaman diyetler yapar.Kötü şarkıcıdır ama favori eğlencesi karaokedir.
Sakaki

Uzun boylu tatlı dilli ve güzle bir fiziği vardır.ama oldukça utangaçtır kimse fazla konuşmaz bu tavrı diğerleri tarafından gizemli ve havalı karşılanır.Oldukça atletiktir ama sporla alakası yoktur. Hiç zorlanmadan Tomo'yu geçmiştir. Kedileri çok sever ama kediler onu pek sevmez. Chiyo ile arkadaştır ve Chiyo'nun köpeği Tadakichi'yi bulduğuna sevinir.
Ayumu "Osaka" Kasuga

Ayumu Osakadan transfer olmuştur. Tomo ona hemen lakap koyar lakabı "Osaka"dır. Tipik bir osakalıdan farklıdır.
Kagura

Kagura Yukari'nin sııfına 2. yıldan sonra katılmıştır. Yüzme klübüne zamanını ayırır ve çok iyi bir atlettir. Sınıf arkadaşalrına kibardır ama rekabeti sever Sakak'yi pek önemsemez.
Yukari Tanizaki

ingilizce öğretmenidir, geleneklere uymayan yöntemlerle sınıftaki öğrencilerle ilişki kurar. Öğrencileri onu Yukari-sensei diye çağırır bazı öğrencileri ise Yukari-chan derler. Karamsar olabilir ve Tomo gibi teşvik edici ve yaptığı harektelri düşünmeden yapan biridir.Yukari'nin, Minamo ile rekabeti vardır kendini en iyi öğretmen olduğunu ispat etmeye çalışır.
Minamo Kurosawa

Beden öğretmenidir ve Yukari ile arkadaştır. Öğrenciler arasında popülerdir. Yukari'den daha kontrollüdür.Bazen Yukari'ye karşı kontrolünü yitirir.


Bölüm Başlıkları:
1.A Child High School Student
2.Today Is Osaka Again
3.Nyamo
4.Fun Job
5.Summer Vacation
6.Education Of Victory
7.Class Of Fairies
8.Osaka's First Dream Of The Year
9.If You Don't Let Go...
10.Draft Nominations
11.International City
12.Chiyo-Chan's Day
13.No Guard Strategy
14.Shopping
15.Kimura Family Members
16.Combination
17.Osaka's Scary Stories
18.Elated Yomi
19.Master Of Yawning
20.Parting
21.Hope
22.Nice
23.Chewed
24.Career Path
25.Course Discussion
26.First Graduation

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: