BALDR FORCE EXE Resolution
Yılı: 2006
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 4
Yapımcılar: Satelight

GIGA adlı oyundan uyarlanmıştır.

Şebekeler gerçek dünya üzerinden çalışırdı. Bilgi Şebekesi yapma bir şebekedir. Yıllar geçmesi üzerine iki dünya oluştu. Bu dünyaların biri "Gerçek Dünya" diğeri ise "Wired Dünyası" olan sanal dünyadır.

Soma Toru, Steppen Wolf adında bir hacker grubundadır. UN kuvvetleri veri tabanına saldırınca Steppen Wolf hacker grubu bu saldırıyı durdurmaya çalışır. Bu saldırı esnasında, Nonomura Yuya saldırıyı kaybeder ve Yuya ölür. Yuya, Toru'nun en iyi arkadaşıdır. Yuya grubun lideridir. Toru ordu tarafından tutuklanır. Orduya para vererek serbest kalır. Sonra anti-hacker gurbunda çalışmak zorunda kalır. Katıldığı hacker grubu UN'un kuvvetlerinin Emniyet Kuvvet Bilgisi İdare Bürosu'dur.

UN kuvvetlerinde çalıştığı günlerde, sadece arkadaş öldüren kişiyi bulmak ister. Bulduğunda ise ondan intikam alacaktır.

Üç Yol Terörist grubuyla, ordu ve UN kuvvetleri savaşları hergün devam eder. İlk bakışta bu savaş Üç Yol Terörist grubunun bağımsızlığını kazanmak için yaptığı görülür. Fakat daha farklı bir plan hazırlıyorlardır.

1.Bölümden bazı alıntı resimler:


2.Bölümden bazı alıntı resimler:


Bölüm Listesi:
1. First Contact
2. Again
3. Truth
4. Rebuild

Önceki
Önceki Konu:
Aphrodite IX

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: