Shakugan no Shana
Diğer İsimleri: Shana of the Burning Eyes
Yılı: 2005
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 24
Yapımcılar: Geneon Entertainment, J.C.STAFF, Media Works, Toshiba Entertainment

"Sonsuz zaman kalp atışını durdurur, ve insanlar ateşlerini sessizce tüketir. Yalnız ruhlar haberdar değildir Dünyanın alt üst olduğuna ve koyu kırmızı ülkenin alevlerinde yokolur."
Alastor

Yuji Sakai normal bir lise öğrencisi iken okuldan evine dönerken birden bire hayatı değişir. Alttaki zeminde birden bire bir simge meydana gelir ve o simgenin içindeki insanlar birden bire durur ve artık zaman durmuştur. Birden bire Yuji dev bir canavar ile oyuncak bebek kafalarından oluşmuş bir canavar görür etrafındaki insanlar mavi bir aleve dönüp dev canavarın içine girmektedir. Yuji şaşkınlık içinde olayları izlerken Yuji'yi canavar görür ve onun "Mystes" olduğunu söyler ve onu yiyeceği sırada kırmızı saçlı alev saçan bir kız elindeki kılıcıyla ortaya çıkarak canavarları öldürür, Yuji etrafındaki olaylara bakınırken arkadan gelen bir kadın Yuji'ye saldırır tüm bu olan bitenden sonra, kız herşeyi geri getirir. Yuji etrafına baktığında hiç bir şeyin değişmediğini görür fakat o yutulan insanların içlerinde mavi bir meşale görür ve alev saçan kıza sorduğunda onların aslında ölü olduğuna ve içindeki alevin söndüğünde yok olacaklarını söyler, Yuji'nin içinde de bu mavi alev vardır. Kız mavi aleve "Torch" der. Alev saçan kızın adı Shana'dır. "Flame Haze" olarak "Guze no Tomogara" adlı canavarlarla dövüşür. Yuji'nin içinde "Hougu" adında bir hazine vardır özel yetenekleri ile Shana yardım edecektir.

Bölüm Listesi;

1. The End of Everything, One Beginning
2. Burning Flame
3. Torch and Flame Haze
4. Flame Haze of Illusion
5. Respective Thoughts
6. Complication.Motion.Confrontation
7. Two Flame Hazes
8. Beloved Goblet
9. Poolside of Love and Ambition
10. Intertwining Feelings
11. Yuuji, Shana and a Kiss
12. A Flower Blooms in the Cradle
13. Declaration of War at the Back of the School Building
14. A Great Person
15. The Day the Flame was Born
16. The Flame-Haired Red-Hot-Eyed Hunter
17. A New Beginning
18. Shattered Wish
19. In the Midst of Battle
20. Heartless Wilhelmina
21. Fading Thoughts
22. Flickering Flame
23. Battle in the Seirei-den
24. Crimson Thoughts

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu