Kannazuki no Miko
Diğer İsimleri: Priestesses of a Godless Moon
Yılı: 2004
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 12
Yapımcılar: Frontline, Geneon Entertainment, Mausu Promotion, MEMORY-TECH, Mook Animation, REMIC, Studio Fantasia, TNK, Toshiba Entertainment

Japonya'da Mahoroba Kasabası'nda yaşayan Himeko Kurusugawa, kasabanın en prestijli lisesi olan Ototachibana Mahoroba Akademisi'ne gidiyordur. Lisenin en gözde kızı olan Chikane Himemiya ile çok iyi arkadaştır; ancak bu aralarında bir sırdır. Souma Oogami ise Himeko'nun çocukluk arkadaşıdır ve ona aşıktır. Himeko ve Chikane'nin doğumgünü olan 1 Ekim tarihinde Güneş siyaha bürünür ve herkesi bir korku sarar. Himeko ve Chikane'nin özel güçleri vardır ve Himeko'yu yok etmek isteyen düşmanları ona saldırırlar. Souma içinde gizlenen kötü güçle Orochi'yi uyandırır ve Himeko'ya saldırır, fakat onu öldüremez. Souma ona aşık olduğu için kendini kontrol eder ve düşmanlara karşı savaşır. Bu arada Himeko ve Chikane'nin içindeki güçler açığa çıkar.

Bu olayın arkasındaki Orochi'yi geçmişte hapseden iki rahibe vardır. Bunlardan Himeko, Güneş Rahibesi; Chikane ise Ay Rahibesi'dir. Yeni hayatlarında yeniden Orochi'yle savaşmak için güçlerini birleştirmeleri gerekmektedir. Bu sırada ise Orochi'nin grubuna katılan kişiler Himeko ve Chikane'yi her fırsatta yok etmek için saldırıya geçerler. Aslında Orochi'nin bir üyesi olan Souma ise Himeko'nun aşkı sayesinde düşmana karşı gelip Himeko'yu korumak için yemin eder. Öte yandan Chikane ise Himeko'ya olan arkadaşlıktan öte duygularını bastırmaya çalışıp onu korumak için uğraş verir. Her ne kadar bu onun için imkânsız olsa bile...Bölümler:

01) Country Of This World
02) Overlapping Sun And Moon
03) Secret Love Shell
04) Direction Of Affection
05) Over The Darkness Of Night
06) You Who Is The Sun
07) Falling Rain In The Hell Of Love
08) Storm Of Silver Moon
09) To Hell
10) Invitation Of Love And Death
11) Dance Of Blades
12) Priestesses Of A Godless Moon

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: