Majin Tantei Nougami Neuro
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi

Neuro, yer altın dünyasında yaşayan bir şeytandır. "Bilmeceler" ve "Esrarlar" yemeyi sevmeye başladığından bu yana yukarda bolca gizemin olduğunu duymuştur. Onun bu açlığı yeraltından ayrılıp yukarı çıkmasına sebep olur. Lise öğrencisi olan Yako Katsuragi'nin babası kilitli bir odada öldürülmüştür. Bu ölümden sonra ise Yoko evindeyken birden bire Neuro ortaya çıkar ve tanışırlar. Neuro hem bu gizemin sırrını hemde bir dedektif olarak esrarengiz olayları birlikte çözmeleri için Yako'yu zorlar. Yako bu teklifi kabul eder ve Neuro da ona yardım eder.

Neuro Nogami


Animenin baş karakteridir. Cehennemden gelen bir şeytandır. Kendisinin bilmece ve esrarlar ile doyurur. Dünyaya geldiğinde kendisine Yako'yu asistan olarak seçer. Son derece zekidir, esrarlı olayları çözmede üstüne yoktur. Bir olayda ki esrarı gördüğünde onu yemek için insan formundan kendi öz formuna dönüşür.

Yako Katsuragi


16 yaşında lise öğrencisidir. Babasının esrarengiz ölümünden sonra Neuro ile tanışır ve onun asistanı olur. Bitmek bilmeyen bir iştahı ve yemeklere karşı büyük ilgisi vardır. İnsan psikolojisini çok iyi anlar sempatik bir kişiliğe sahiptir.

Shinobu Godai


Suçlularla bağlantısı olan bir maliye şirketinde çalışıyordu ama daha sonra Neuro'nun kendi patronunun ölümünü çözerek şirkette çalışan kişilerle girdiği bahsi kazanır ve Godai Neuro için çalışmak zorunda kalır. Çabuk sinirlenen bir yapısı vardır ama hem sorumluluğunu bilen birisidir hemde güvenilirdir.

Eishi Sasazuka


Sazakuza Yako'nun babasının ölümünü çözmek için tayin edilen iki polisten birisidir. Zaman zaman gevşek ve tarafsız gibi gözükür ama çevik ve kıvrak bir zekası vardır herhangi bir acil durumda bu özelliğini kullanmayı çok iyi bilir. Neuro'ya karşı şüpheleri vardır.

Jun Ishigaki


Genç bir polistir. Yako'nun babasının ölümünü çözmek için tayin olan diğer kişidir. Tipik bir genç olan Ishigaki dikkatsiz ve ciddiyetsizdir. Sasazuka'yı kendine örnek alır. Oyuncaklara karşı ilgisi vardır.

Bölüm Listesi
1. Food
2. Community
3. Laughing
4. Dog
5. Rental
6. Hair
7. Box
8. Dream
9. Tightening
10. One [Alone]
11. Light
12. Image
13. X
14. Trip [Dreamy Feeling]
15. Dragon
16. Spring
17. Pursue
18. Key
19. 2 [Pair]
20. Desk [Woman]
21. Arrange [Tail]
22. Woman [Witch]

Önceki
Önceki Konu:
Mokke

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: