Mokke
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 24
Yapımcılar: MADHOUSE

Hikâye, iki kız kardeşin olağanüstü yaratıklarla mücadelesini anlatmaktadır.

Shizuru ve Mizuki kardeşler hayaletleri görebilen nadir insanlardandır. Ve pek çok kez bunlarla iyi ya da kötü anılar yaşarlar. Mizuki genelde hayaletler tarafından saldırıya uğrayarak ablası Shizuru tarafından da kurtarılır. Böyle olunca bu iki kardeşin hem hayaletlerle hem de kendi benliklerindeki yanlış ve doğru olan şeylerle mücadele etmeye çalışırlar ve bunda da Shizuru'nun kardeşini koruması ile Mizuki'nin de ablasına güvenmesiyle başarılı bir şekilde el ele vererek kurtulmaktadırlar. Acaba bu tür günlük hayatlarında olağan gibi yaşanılan şeyler değişim gösterecek mi? Shizuru ve Mizuki'nin hayatındaki dönüm nokta sanılandan daha fazla mı?


SHIZURU

Olgun, duyarlı, akıllı ve iyi bir abla olmanın hem zorluklarını hem de mutlu ve hüznün tadını hayatı boyunca almıştır. Kardeşine bazen ne kadar kızsa da onu çok severek korumaktadır. Kardeşi ile birlikte kötü ruhların saldırısına uğrasa da dedesinden aldığı öğütler sayesinde kısa zamanda bundan kurtulmayı bilir.MIZUKI

Hareketli, enerjik, biraz vurdum duymaz ve erkeksi davranışlar sergileyen güler yüzlü bir insandır. Ablasının yeteneğinden haberdardır ve kendisinin de bir takım özelliklerinin olduğunun farkında olsa da çoğu zaman ablasının yardımı ile kötü ruhların kendisini ele geçirmesine izin vermez.Bölümler:

1. Mikoshi
2. The Wandering Izuna
3. Gift
4. The Laughing Darkness
5. Prayer For Fine Weather
6. Kesaran Pasaran
7. Jatai
8. Yama-uba
9. Enenra
10. Kamaitachi
11. Daimanako
12. Majimono
13. Mameotoko
14. Cherry Blossom Staff
15. Bagworm
16. Sorabayashi
17. Sudamagaeshi
18. Commotion
19. Mekurabe
20. Thunder Hunting
21. Wounded Person
22. Inabayama
23. Six-Three
24. Vestiges

Tv serisi dışında DVD olarak iki bölüm daha vardır. Bunlar:

25. Passing Wind
26. Mitsua Shigaeru

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: