Mirage of Blaze
Diğer İsimleri: Honoo no Mirage
Yılı: 2002
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 13
Yapımcılar: MADHOUSE, Shueisha, SME Visual Works, Sony Magazines

Takaya Ohgi, en iyi arkadaşını korumaktan başka hiç bir şey istemeyen ve normal hayatını yaşayan tipik bir lise öğrencisidir. Nobutsuna Naoe'ya katılır o aslında lord Kagetora'nın ruh göçü olduğu Takaya'yı bilgilendiren yaşlı bir adamdır. Naoe, kendinin sahibi olarak kötü ruhları kovması için Takaya'nın yeteneklerini uyandırır ve Fuedal Yeraltı dünyasıyla kavga etmesi için. Sahiplerin çoğu onların önceki yaşamlarını hatırlarken, yeniden dünyaya gelmiş olmadan önce ki, fakat Takaya bunu yapamaz. Naoe bunun için minnettardır, onun lordu Kategora'yla onun hırslı ve ağzı bozuk geçmişini düşünmediği için. Takaya'nın yeteneklerini geliştirdiği için Naoe'nin sevgisinden dolayı ne yaptığını hatırlamaya başlar. Bu arada Hojo'nun karanlık kuvvetleri ve Fuma klanları, Fuedal Yeraltı dünyasının canlı dünyanın üzerine gelerek saldırmaya başlar.

Takaya Ohgi


Yaşı:17
Kilosu:64
Boyu:1.78
Dogum Günü:23 Haziran
Kan Grubu:0
Seiyuu: Seki Toshihiko

17 yaşında lise öğrencisi gerçekte Kagetora Uesugi'dir ama travmatik bir olay yüzünden önceki hayatını hafızası bastırmış ve Kagetora olmasını inkar etmesine rağmen Takaya vazifesine karşı olgunluk sergileyerek kişiliğini geliştirir.

Yoshiaki Tachibana


Yaşı:28
Kilosu:75
Boyu:1.87
Doğum Günü:3 Mayıs
Kan Grubu:AB
Seiyuu: Hayami Shou

O, Tachibana ailesinin üçüncü oğludur ve Utsunomiya'da Kougenji tapınağında Shingon shu Buzan'ın bir keşişidir.Yoshiaki Takaya'ya oranla daha yaşlı ve daha tecrübelidir.Sinirli mizacı ve tavirlarının altında sadakat ve uysallığı barındırır.enerji büyüsünün benzer bir formunu kullanır, ve şeytansı veya doğaüstü havaları hissetmekten yeteneklidir.

Shuhei Chiaki


Yaşı:17
Kilosu:70
Boyu:1.84
Dogun Günü:1 Nisan
Kan Grubu:B
Seiyuu: Matsumoto Yasunori

Tipik bir lise öğrencisi ve büyü kullanıcısıdır.Diğer hafızaları algıletenegi amak gibi bir yeteneği vardır.Animede genellikle ani ve esrarengiz davranışlar sergiler.

Ayako Kadowaki


Yaşı:21
Doğum Günü:9 Aralık
Kan Grubu:A
Seiyuu: Tamagawa Sakiko

Haruie Kakizaki'nin şimdiki halidir.Başlangıçta erkektir ama zaman içinde kadın olmuştur.Rekabetçi bir kişiliğe ve arkadaş mizaçlıdır.Takaya'yı karşıladığı zaman onu motorsiklet yarışında meydan okur ve kolayca onu yener.O, güçlü bir büyü ile şeytanı bile kovabilme yeteneğine sahiptir.

Yuzuru Narita


Yaşı:17
Kilosu:50
Boyu:1.70
Doğum Günü:18 Ekim
Kan Grubu:A
Seiyuu: Matsuno Taiki

Takaya Ohgi'nin en yakın arkadaşıdır.Normal bir lise öğrencisidir.

Kousaka Masanobu


Yaşı:21
Kilosu:54
Boyu:1.75
Doğum Günü:18 Temmuz
Kan Grubu:B
Seiyuu: Horiuchi Kenyuu

Kendi kuralları ile yaşar ve emir edilmesinden hoşlanmaz kafasına göre istediğini yapar.
Bölümler:

1. Ill Fated Destiny
2. Possessor of Darkness
3. An Imperfect Awakening
4. Premonition of a Chain Reaction
5. Endless Conflict
6. Golden Emblem
7. Memories of Hateful Anguish
8. At the End of Obsession
9. Endless Void
10. Sorrowful Betrayal
11. Eternal Blaze
12. Choices of Conflict
13. Twilight of Beyond

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: