Nabari No Ou
Diğer İsimleri: Nabari No Oh, Ruler of Nabari
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: J.C.STAFF

Miharu Rokujou içinde hijutsu (saklı teknik) sahip olan bir çocuktur. Hijutsu yaratmanın gücüdür, birçok ninja klanı hijutsuyu ninja dünyasının yöneticisi konumuna sahip tek kişi olmak için aramaktadır. Miharu'nun sınıf arkadaşı Kouichi İngilizce öğretmeni Kumohira ile okuldaki nindou (Ninja Yolu) Klübüne başlar. Hem Kouichi hem de Kumohira gizli birer ninjadırlar ve Miharu'yu nindou klübüne katılması için ikna etmeye çalışırlar ama Miharu'nun hiçbir zaman Ninja teknikleri ilgisini çekmemiştir. Kısa bir zaman sonra Miharu gerçek bir ninja grubu tarafından saldırıya uğrar ve Kumohira ile Koichi tarafından kurtarılır ve saklı Ninja dünyası olan Nabari'yi öğrenir. Sınıf arkadaşı Koichi, öğretmeni ve hijutsu Shinrabanshou (Doğadaki bütün her şey) Miharu ile birliktedir. Hinjutsu bütün dünyanın bilgisini içerdiğinden Miharu eski yaşamına dönememiştir. Bütün bu karmaşadan kurtulmak için Miharu Nabari'nin yöneticisi olmalıdır.

Karakterler:

Banten Köyü

Miharu RokujouYaşı: 14
Doğum Günü: 10 Ekim
Boyu: 1.57
Kilosu: 35
Sevdiği Şeyler: Yok
Sevmedi şeyler : Yok
Özel Yeteneği: Aldırmazlık,Küçük şeytan
Seslendiricisi: Rie Kugimiya

Serinin baş karakteridir,Miharu 14 yaşında orta okul öğrencisidir.Nabari'nin hijutsusuna sahiptir, Shinrabanshou vücudunun içindedir.Etrafındaki insanlara zarar gelmemesi için onlara karşı ilgisiz görünür,kendisini hiç kimseye açmaz içine kapanıktır çok nadiren gerçek hislerini belli eder,istediği şeyi elde etmek için ve karşısındakilerin ilgisini dağıtmak için masun ve şirin bir kişiliğe bürünür.Geçmişi hakkında fazla bilgiye sahip değildir,küçükken ailesini kaybetmiştir.Onun tek amacı ailesinden kalan okonomiyaki restorantını devralmaktır.

Durandal Thobari Kumohira


Doğum Yeri: Waterford, İrlanda
Yaşı: 25
Doğum Günü: 3 Mart
Boyu: 1.86
Kilosu: 73
Kan Grubu: AB
Sevdiği Şeyler: Bahçe işleri
Sevmedi şeyler : Bütün ulaşım araçları
Uzmanlık alanı: Dışarda olmayı bahane etmek, mühür iptal etme tekniği
Seslendiricisi: Daisuke Namikawa

Miharu ve Koichi'nin İngilizce öğretmeni (Dünyadaki),17 Mart'ta İrlanda'da doğdu,Kumohira Nabari dünyasında Bonten Köyünün bir ninjasıdır.Miharu'yu korumaya çok önem verir ve Nabari'nin yöneticisi olarak onu ister.ulaşım araçlarına karşı müthiş bir nefreti vardır ve hiçbirine binmeyi düşünmez (Miharu onu ikna edinceye kadar),Hanabusa adında paleontologla birlikte yaşamaktadır.Miharu ,Koichi ve Raimei'ye çok değer verir.

Kouichi Aizawa


Yaşı: 14
Doğum Günü: 31 Temmuz
Boyu: 1.68
Kilosu: 54
Seslendiricisi: Satoshi Hino

Miharu'nun sınıf arkadaşıdır,normal zamanlarda diğer kişilerin etrafında enerjik , sevencen ve saf bir görüntüsü olmasına rağmen iş ninjalığa gelince son derece ciddi,acımasız ve atiktir.Karşısındaki kişinin gözlerine bakması ile istediği her şeyi yaptırttabilir ayrıca ölümsüzdür.

Kairoushuu

Yoite


Gerçek İsmi: Sora
Yaşı: 16
Doğum Günü: Aralık
Boyu: 1.80
Kilosu: 53
Sevdiği Şeyler: Gecenin karanlığı, chikuzenni
Sevmedi şeyler : Aydınlık yerler, İnsanları dış görünüşüne göre yargılayanlar.
Uzmanlık alanı: Zihinsel hesaplar
Tekniği : Kira
Seslendiricisi: Mitsuki Saiga

16 yaşında Kairoushuu ninjasıdır İga'nın yasaklanmış olan hijutsu tekniği Kira'yı kullanır.Bu teknik kullanıldığı kişinin vücudunu vurur ve içten dışa doğru tekniği kullanan kişi tarafından kontrol edilir.Kira tekniğini kullanan kişi bu gücün karşılığı olarak kendi yaşam enerjisini verir veaşama olarak teker teker 5 duyu organını kaybetmeye başlar daha sonrada ölür.Yoite'nin karmaşık bir geçmişi vardır kendide bu geçmişini hatırlamaya çalıştığında bunalıma girer,dıştan ne kadar acımasız görünsede Yoite böyle bir kişiliğe sahip değildir kafası sürekli bir karmaşanın içindedir.
Yoite ile Miharu ilk olarak Fuuma köyünde karşılaşırlar,daha sonra Yoie ile Miharu arasındaki bir söz sonuncunda arlarında bir bağ oluşur.Bu söz; Miharu Shinrabanshou'yu kullanarak Yoite'nin hayatını kurtarıcak ve Yoitede onu Nabari 'nin yöneticisi yapacaktır.

Raikou Shimizu


Yaşı: 20
Doğum Günü: 20 Ağustos
Boyu: 1.77
Kilosu: 65
Sevdiği Şeyler: Bal, su içmek, higan bana
Yetenekleri: Katana kullanmak, Bir şey ile ilgilenmiyormuş gibi görünmek.
Seslendiricisi: Junichi Suwabe

20 Yaşında Shimizu ailesinde samuraydır ve Kairoushuu elemanlarındandır.Kız kardeşi haric klanının hepsini tek başına katletdiğine dair söylenti çıkmıştır ve Kairouhu'ya katılmıştır ancak Raikou bu şuçu işlememiştir ama annesini ve kanlı öldüren kıskanç amcasına cezasını vermek için onu öldürmüştür tam o sırada kız kardeşi Raimei gelmiştir bu yüzdende Raimei bütün klanı Raikou'nun öldürdüğünü sanmaktadır.
Raikou insanlar ile çok iyi geçinir ve sorumluluklarını bilen birisidir,fotoraf konusunda iyi değildir bunu kendiside itiraf eder genelde fotorafları bozar.İyi bir sürücü olduğunu söylemesine rağmen pek iyi değildir.( Grup arkadaşlarının olduğu bir arabayı nehre sürüklemiştir)

Kazuhiko Yukimi


Yaşı: 27
Seslendiricisi: Kenjirou Tsuda

27 yaşında Kairoushuu elemanlarındandır,grup lideridir.Yoite ile birlikte yaşamaktadır Yoite'yi korur ve onun sağlığını önemser.Raikou ile iyi arkadaştırlar grup liderliğini birlikte yürüttükleride olur.Yukimi her ne kadar cool takılmaya çalışsada çocukça davranışları patlak verir.

Gau Meguro


Yaşı: 16
Seslendiricisi: Nobuhiko Okamoto

16 yaşındadır ve 3 sene önce Raikou tarafından kurtarılmıştır.Genellikle Raikou'nun emri altındadır Kairoushu'da Raikou'ya yardım eder,genellikle hedeflerin raporlarını dünzeler.Gau Wakachi'nin amacının sadece Nabari'nin kötülüklerinden dünyayı korumak olduğunu sanır.

Toujuurou Hattori


Yaşı: 59
Seslendiricisi: Jouji Nakata

59 Yaşında İga klanının ve Kairoushuu'nun lideridir.Hattori'nin ideali zamanı değiştirmek ve Shinrabanshou ile insanların arasında eşitliği sağlamaktır.Hattori insanlar tarafındasn dışlanmış olan birçok kişiyi yanına almıştır, Yukimi,Raikou ve Yoite gibi ve onlara Kairoushuu'da yetki vermiştir.

Fuuma Köyü

Raimei Shimizu


Yaşı: 14
Doğum Günü: 1 Mayıs
Boyu: 1.61
Kilosu: 44
Sevdiği Şeyler: Alıştırma,pastalar, Bossa Nova
Sevmediği Şeyler: Çiçekler
Özel Katanası: Kurogamon (Siyah gamon)
Seslendiricisi: Ayumi Fujimura

14 yaşında Nabari dünyasının gardiyanı ve Shimizu kalnının başıdır.Raimei bir Fuuma no nin (Büyülü rüzgar/Şeytan Ninja)ninjutsu kullanarak katanası(Kurogamon) ile dövüş etmeyi tercih eder.Raimei bazen karşısındaki insanı dinlemeyerek olayları kendince değerlendirme huyu vardır. Bunlardan bitanesi beş yıl önce olanları dinlemeden bütün Shimizu klanını abisinin öldürdüğünü sanar ve intikam almak için abisibi öldürmeye yemin etmiştir ama Gau gerçekleri anlatara Raimei le abisi Raikou'nun arasını düzeltmiştir.

Kotarou Fuuma


Fuuma köyünün lideridir.Neredeyse ninijitsu ile Shinrabanshou hakkında yazılmış olan bütün metinleri , Nabari ile ninja tekniklerini bilir.Bayanları sever hatta köyünün büyük bir kısmını bayanlar oluşturur eline Shinrabanshou'nun gücünü geçirirse isteği, dünyadaki bütün kadınların kendisine aşık olduğu bir cennet köy yaratmaktır.Her ne kadar Raimei buna inanmasada diğer köylerde bulunan Ninjaları vardır.Bölüm Listesi:

01. The Awakened One
02. Raimei, Arrives
03. Assault
04. Ordered Mission
05. Greed
06. Choice
07. Heart's Decision
08. Inherited Spirit
09. Prelude Music
10. Polka- Raimei and Raikou
11. Curtain Call
12. Determination
13. The School That Doesn't Sleep
14. End of Night
15. Morning Parting
16. Foreign Guest
17. The Moment of Breakdown
18. The Voice that Calls Out
19. Profile of a Death God
20. Towards Togakushi
21. Ambition
22. Confusion
23. Invoke
24. Engetsurin

Önceki
Önceki Konu:
Michel

Yapılan Yorumlar

hinata
hinata03 Ocak 2009

harika bi anime. o kadar cok begendım ki bütün bölümlerini indirdim aklıma geldikçe açıp izliyorum :)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: