Piyoko ni omakase pyo!
Diğer İsimleri: Leave it to Piyoko pyo!
Yılı: 2003
Türü: OAV
Bölüm Sayısı: 6
Bölüm Süresi: 15 dakika
Yapımcılar: Broccoli

Di Gi Charat gezegeninin ikizi olan Analogue gezegeninin kral ve kraliçesi Di Gi Charat gezegenine saldırırlar. Savaşın sonunda ise Di Gi Charat gezegeni kazanır ve Analogue gezegeninin tüm mal varlığını alır. Bunun üzerine kral ve kraliçe savaş yenilgisinin utangaçlığıyla gezegenlerine dönmek yerine uzayda seyahat etmeye giderler ve biricik kızları olan Prenses Piyoko'yu da güvenilir adamları olan Rik, Ky, Coo ve Kara Gema Gema Çetesi'ne emanet ederler. Piyoko 13 yaşına gelince de kızlarının yanlarına döneceklerini söylerler.

Yıllar sonra Prenses Piyoko 8 yaşındayken ve Analogue gezegeni yoksulluktan kırılırken bir gün bir olay sonucunda süper gücü olan ağız bazukasını kullanır ve kasabaya zarar verir. Bunun sonucunda kasabalılar zararı ödemesini söylerler, ancak Prenses Piyoko'da ülke gibi yoksuldur ve ödeyecek parası olmadığından kendi gezegeninden kaçar. Uzayda korumalarıyla ne yapacaklarını düşünürken Di Gi Charat prensesinin Dünya'ya gittiğini öğrenirler ve onu yakalayıp fidye istemek için bunun bir şans olduğunu düşünürler. Böylece hem geçmişin intikamını hem de kendi gezegenlerinin refahlarını geri alacaklardır.
Bölümler:

1. Piyoko`s Planet Pyo!
2. We`re Going to Earth Pyo!
3. Piyoko has Arrived on Earth Pyo!
4. Who`s Amaenbou Pyo?
5. Everybody Draw Pyo!
6. Coo is a Doctor too Pyo!

Özel Bölümler

1. Blue, Red and Green Pyo!
2. Dejiko Oneechan Pyo!

Sonraki
Sonraki Konu:
Papillon Rose

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: