Winter Sonata
Diğer İsimleri: Endless Love 2, Sonsuz Aşk, Winter Love Song
Yılı: 2002
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 20
Yapımcılar: KBS

Jung Yu-jin küçüklüğünden beri okula geç kalan, otobüste uyuyan neşeli, canlı bir genç kızdır. Çocukluk arkadaşı olan Kim Sang-Hyuk'la beraber aynı sınıfa gitmektedirler. Sang-Hyuk, Yu-jin'i çocukluk arkadaşlığından öte ona aşıktır. Yu-jin ise bunu bilmiyordur.
Bir gün yine otobüste uyuya kalan Yu-jin, kendisini uyandıran çocukla aynı durakta iner, çünkü ikisi de aynı okula gidiyordur. Çocuk okula yeni transfer olan Kang Joon-Sang adında bir gençtir. Olaylı başlayan arkadaşlığı aynı sınıfta olmalarınında etkisiyle değişik bir hal alır. Joon-Sang'ın Amerika'dan bu okula transfer olmasının sebebi ise babasını bulma isteğidir. Bir yandan babasını ararken diğer yandan Yu-jin ile olan ilişkisi aşka dönüşür ve bunu Yu-jin'e açıklamaya karar verir. 31 Aralık günü onunla buluşup aşkını söyleyeceği akşam bir araba kazası geçirir. Yu-jin Joon-Sang'ın neden gelmediğine anlam vermeye çalışırken sınıftaki arkadaşları ona acı gerçeği söyler. Yu-jin ve arkadaşları Joon-Sang için kendi aralarında bir cenaze töreni düzenler.
Aradan yıllar geçer Yu-jin bir mimar ofisinde çalışır, Sang-Hyuk ise bir radyoda çalışmaktadır. Sang-Hyuk sonunda Yu-jin ile nişanlanacaktır, ama Yu- jin yolda Joon-Sang'a benzettiği birini gördüğü için nişan altüst olur. Ve bunun üzerine lise arkadaşları Yu-jin ve Sang-Hyuk'a küçük bir sürpriz yaparlar. Fransa'dan gelen lise arkadaşlarından biri olan Oh Che-lin davete yanında erkek arkadaşınıda getirmiştir. Yu-jin ve diğer arkadaşları Che-lin'in sevgilisini görünce şaşırırlar. Adı Lee Min Hyung olan kişi Joon-Sang'a o kadar benzemektedir ki... Kendisi de bir mimar olan Lee Min Hyung ile Yu- jin'in yolları yine kesişir. Yu-jin'in ve arkadaşlarının hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.
Aldığı Ödüller:

2002 KBS Ödülleri: En İyi Oyuncu (Bae Yong Jun)
2002 KBS Ödülleri: En iyi Oyuncu (Choi Ji Woo)
2002 KBS Ödülleri: İyi Oyuncu (Park Yong Ha)
2002 KBS Ödülleri: Popülerlik Ödülü (Bae Yong Jun)
2002 KBS Ödülleri: Popülerlik Ödülü (Choi Ji Woo)
2004 KBS Ödülleri: Özel Ödül (Yoon Seok Ho)

Önceki
Önceki Konu:
"Macross"

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Son Ziyaretler: