Kyoukai no Kanata (Anime Tanıtım ve İnceleme) - Anime Manga Türkiye


~yeliz-art anime inceleme~


Ana kadro

Yönetmen: Taichi Ishidate (Clannad, Full Metal Panci! The Second Raid, K-ON! Bölümlerin yönetmeni.)
Senaryo: Jukki Hanada (Level E, Nichijou; – My Ordinary Life, Princess Jellyfish)
Müzik: Hikaru Nanase (Galaxy Angel, Chrono Crusade)
Animasyon Yapım: Kyoto AnimationKadro

Orijinal yazar: Nagomu Torii
Orijinal çizim: Chise Kamoi (KA Esuma Bunko, Kyoto Animation)
Karakter Tasarım: Miku Kadowaki
Sanat yönetmeni: Mikiko Watanabe
Renk tasarım (Color Design): Kana Miyata
Aksesuar tasarım: Hiroyuki Takahashi
Canavar tasarım: Seiichi Akitake
Görüntü yönetmeni: Ryuuta Nakagami
Ses yönetmeni: Yota Tsuruoka
Müzik: Hikaru Nanase
Açılış müzik “Beyond the Boundary”
Vokal: Minori Chihara
Yapım: ProjectBBKarakterler

[img align=right]http://www.manga.gen.tr/resimler/upload/1402/293627_141598tumblrmu2u3bf28d1qeduwoo1500.jpg" alt="" />

Mirai Kuriyama - seslendirmen: Risa Taneda
Boy: 152cm
Kan Grubu: 0 olduğunu söylüyor.
Doğum tarihi: 31 Mart
Serinin ana karakteri. Youmularla savaşır. Kendi kanını eli ile hareket ettirir ve katılaştırabilir. Bu gücünden dolayı Ruh dünyası savaşçıları arasında lanetli bir klan olarak nefret ederler. Edebiyat kulübüne daha sonradan katılır. Bonzai hayranlığı vardır.[img align=left]http://www.manga.gen.tr/resimler/upload/1402/221214_akihito.jpg" alt="" />
Akihito Kanbara – seslendirmen: KENN
Boy: 171cm
Kan Grubu: A
Doğum tarihi: 7 Ekim
Serinin ana karakteridir. Yarı insan- yarı youmudur ve ölümsüzdür. Gözlük hayranlığı vardır. Edebiyat kulübündedir.[img align=right]http://www.manga.gen.tr/resimler/upload/1402/740725_mitsuki.jpg" alt="" />
Mitsuki Nase – seslendirmen : Minori Chihara
Boy: 165cm
Kan Grubu: AB
Doğum tarihi: 1 Kasım
Nase ailesindendir ve iyi bir medyum. Her zaman Akihito için endişelenir. Edebiyat kulübünün başkanıdır .
[img align=left]http://www.manga.gen.tr/resimler/upload/1402/215557_hiroomi.jpg" alt="" />
Hiroomi Nase - seslendirmen: Tatsuhisa Suzuki
Boy: 178cm
Kan Grubu: B
Doğum tarihi: 21 Şubat
Nase ailesindendir ve medyumdur. Mitsuki’ nin abisidir. Edebiyat kulübündedir.***SPOİLER İÇERİR***


Beyond The Boundary veya diğer bilinen adıyla Kyoukai no Kanata, 12 bölümden oluşan anime de insanlar ve youmular arasında geçen olaylar anlatılıyor. Kuriyama, okul çatısında intihar etme eğiliminde beklemektedir ve onu gören Akihito, Kuriyama'yı kurtarmak ister. Bunun sonucunda Kuriyama, Akihito'yu kendi kanıyla yaptığı kılıçla yaralar ve anime böyle başlıyor.
Ana karakter Kuriyama kendi kanını kullanarak kılıç yapabilmektedir. Bu gücünden dolayı ruh dünyası savaşçıları arasında klanı lanetli sayılır ve bu klan içerisinde sadece kendisi hayatta kalmıştır.“Ben normal bir insana benziyor muyum?” sorusunu durmadan kendine soran Kuriyama lanetli kanından dolayı kendinden nefret etmektedir. Ölümsüz olan yarı youmu-yarı insan Ahihito da Kuriyama'yı kendisine benzetmekte ve “Kuriyama aynı benim gibi.” der. Bu konuşmalar bölüm içerisinde sıkça karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Akihito’nun Kuriyama'ya yardımcı olmasıyla ilerleyen bölümlerde birbirlerine karşı yakınlık hissetmeye başlarlar.
Bölüm içerisinde Hiroomi ve Akihito arasındaki konuşmalar, Hiroomi’nin Akihito'ya takılması bununla birlikte Akihito’nun aşırı derece diyebileceğim kadar gözlük hayranlığı, Akihito’nun annesi Yayoi Kanbara'nın anime içerisinde Akihito'ya gönderdiği mektuplarda kullandığı değişik kurgular animeye ayrı bir tat katıyor.Kanbara'nın herkesten önce nasıl olaylardan bilgi sahibi olduğunu merak etmiyor değilim. Bununla birlikte gizemli karakter Miroku Fujima da öyle kendini youmu ya teslim etmesi Sakura İnami'ye verdiği silahı youmu ile beslemesi, Mitsuki ve Hiroomi’nin ablası İzumi Nase'nin anime içerisinde youmuları bedenlerinde nasıl barındırma kısmıyla soru işaretleri bırakıyor.
Anime içerisinde çok fazla soru işaretleri olsa da ilerleyen bölümlerde kısa kısa geçmişi anlattıklarından biraz olsun bir şeyler öğrenmiş oluyoruz. Bence bu animenin ikincisi yapılmalı ve karakterlerde merak edilen bilgiler son bölümlere doğru küçük kırıntılarla anlatılsa da animenin ikinci serisinde daha ayrıntılı anlatılmalı.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: