Tonari no Kaibutsu-kun OVA | İnceleme *SPOİLER*
13 bölümlük Tonari no Kaibutsu-kun tv serisi finali ilginç bir şekilde bitmişti. Animenin daha uzun olmasını isterdim ya da 2. sezonu olsun derken onun yerine sevindirici 27 dakikalık OVA geldi. Size önerim 13 bölüm ile OVA'yı sakın bir tutmayın. Nedeni ise OVA'nın konusu edo döneminde geçiyor. Shizuku (Mizutani grubu) ve Haru (Yoshida grubu) iki ayrı gruba ayrılmış. Bu gruplar birbirlerine düşmanlar. İki grup ilişkisini anlatan bir hikâye. Shizuku ve Haru grup lideri olarak ovada hiç tanışmıyorlar.Shizuku'nun görevi öğretmenlik, kasabadaki çocuklara ders anlatıyor. Haru ise tv serisindeki gibi okuldan nefret ediyor. Her şey Shizuku'nun kasabada tatlıyı yasaklamasıyla başlıyor. Tabii ki Yuuzan durur mu ortalığı karıştırıyor.
Birbirlerinin grup lideri olduğunu bilmeden Shizuku ve Haru arkadaş olur. Haru, Shizuka'ya birkaç şey öğretir. Yuuzan'ın ortalığı karıştıran planlarıyla Shizuku ve Haru birbirleriyle savaşmaya karar verirler. Bu planların Yuuzan'nın yaptığı ortaya çıkar.

OVA böyle devam ediyor, eğer benim gibi Tonari no Kaibutsu-kun sever biriyseniz OVA açıkçası yeterli gelmedi. Sanki aceleye getirmişler. Konu tam oturmamış gibiydi.

Edo dönemini daha iyi işleyebilirlerdi ve çok saçma bitti. Haru'nun elinden hiç bırakmadığı tavuğu uzaylı çıktı. Haru da uzaylıymış.
Haru uzaya gidip geri geliyor. Hadi OVA nın ilk başları iyi desem sonunda Haru'yu neden uzaylı yaptılar? diye soru sormaya başlıyorum...
Yine de izlemeye değer bir OVA :)

panres (yeliz -art) anime İnceleme

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: