Manga çizim sanatının tekniklerini öğrenerek daha iyi mangalar çizmeyi çoğu manga hayranı istemektedir. Manga çizimi hakkında yazılmış bir kaç kitaptan burada bahsedeceğim. Bu kitaplara ek olarak yanında cdleri de verilmektedir. Bu cdler sayesinde çizimlerin yapımını daha iyi görebilir ve uygularken de daha kolay çalışabilirsiniz. Bu kitap ve cdlerin bazılarına Türkçe yayımevlerinden de ulaşabilme imkanına sahipsiniz.


Manga çizimleri hakkında detaylı bilgiler sunan "Manga Clip Art" kitap ve ekinde bulunan cdden yararlanarak manga çizimi hakkında bilgi edinebilir ve çizimlerinizi geliştirebilirsiniz. Kitapta manga çizimi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Cd ise yüksek çözünürlük kullanarak size kendi karakterinizi yaratma imkanı sunmaktadır. Ilex Press Limited yayın evinden basılmaktadır. Ayrıca dili ingilizcedir. Bu kitap ve cdye Ilex Press Limited'in ana sitesinden veya Yem Kitabevi sitesinden ulaşabilirsiniz.


Başka bir kitap ise yine aynı yayınevinden çıkan "Digital Manga Workshop"'tur. Yazarları Jared Hodges ve Lindsay Cibos, 1997'den beri manga tarzı çizimlerini bilgisayarda yaratmaktadırlar. Photoshop gibi diğer digital çizim gereçlerinden yararlanmışlardır. Yazarlar kendi manga yapıtlarından örnekler vererek digital çizim tasarımı hakkında bilgi vermiştirler. Manga çizimine yeni başlayanlar ve ileri düzeyde çalışan mangakalar için eskizden en gelişmiş kareye tek tek detaylı çizimlerle, kavram ve teknikler açıklanmaktadır. Photoshop ve paintbrush kullanımı , renklendirme , filtre ve efektler , arka planlar tanıtılmaktadır. Kitaba ana sitesinden ulaşabileceği gibi Yem Kitabevi'nden ulaşmakta mümkün.


Bir diğer kitap ise Manga Clip Art'ın yüksek başarısından sonra devamı şeklinde olan Fantasy Clip Art'tır. Kendi fantazi dünyanı yaratmayı sağlayan bu kitap ve cdde, çizimlerle ve diğer resimlerle dolu bir çok örnek içermektedir. Kitaba ve cdsine burdan ulaşabilirsiniz.


Manga çizim sanatını adım adım bilgisayarda anlatmış olan bir diğer kitapta "Draw Manga Step-by-Step on Your Computer"'dir. Kitap kolay anlatımıyla bilgisayarda manga çizim sanatını anlatmaktadır. Çizilen manga tasarımları üzerinde photoshop yardımıyla onları renklendirmek en ince ayrıntılarına kadar anlatılmaktadır. Saç, deri, gözler ve giysilerin renklendirilmesinin yanısıra gölgelendirme gibi konuları basit ve hızlı bir şekilde nasıl yapılacağı gösterilir. Kitap sayesinde profesyonel bir mangakadan kişisel ders almış kadar iyi bir öğrenim vermektedir. Kitaba ve cdsine burdan ulaşabilirsiniz.


500 Manga Characters kitabı ise manga çizim sanatının bir cdde 500 karakterinin bir araya toplanmış en büyük halidir. Cdde 500 profesyonel olarak çizilmiş manga karakter tasarımının hazır bir şekilde nasıl boyanacağı anlatılmaktadır. 500 karakterin içinde kahramanlar, canavarlar, kötü adamlar, mechalar ve daha bir çok farklı karakter bulunmaktadır. Kitaba ve cdsine burdan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler:

Yapılan Yorumlar

@owari_no_seraph from TikTok
@owari_no_seraph from TikTok05 Haziran 2020

Keşke Seraph Of The End'in resimleyeni olan Yamato Yamamoto'nun da "how to draw anime" diye bi kitabı olsaydı. Gerçekten çok işime yarardı çünkü Yamato Yamamoto'nun çizimlerini gerçekten çok beğeniyorum. Öyle bir kitap çıkarsa haber verin pls jdfhjvnj UwU

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: