Zettai Kareshi
Diğer İsimleri: Absolute Boyfriend
Yılı: 2008
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 11

Riko, erkekler tarafından reddedilen ve bir türlü şansı açık olmayan bir bayandır. ASAMOTO Pasta ve Şekerlemeler Zinciri'nde görevli bir çalışandır aynı zamanda. Üstelik aynı şirkette çalışan bir erkek tarafından reddedilmeye mahkum kalmıştır. Bu derdini giderebilmek için her zaman ki gittiği kafeye gider ve orada Namikiri ile tanışır. Namikiri ona hayatının sonuna kadar değişeceğinin garantisini vererek onun ideal sevgilisini bulabileceğini söyler. Buna inanan Riko, Namikiri'nin çalıştığı Kronos Heaven'a gider.

Burada Riko bir dizi soruları cevaplar ve devamında Namikiri, erkek arkadaşının en yakın zamanda kendisine gönderileceğinden bahseder. Bir şaka olduğunu düşünen Riko hayatına devam eder ama çok çok yakın zamanda kapısında dev bir paket bulur. Bir de kullanma kılavuzu gören Riko, sadece bir öpücük ile çalıştığını öğrendiği bir robotla karşılaşır. Uyandırmayı o an başaramasa da öpücüğü verir. İşe de oldukça geç kaldığını düşünerek her şeyi olduğu gibi bırakır ve doğruca işe gider. Tabii arkasında uyanmış bir robotu bırakarak.

Bundan sonra çiplerinin sonuna kadar Riko'ya bağlı olarak yaşayacak olan bir robot ve onu sürekli reddetmeye çalışan genç bir bayanın hayatı anlatılacak.

Yazar: Yuu Watase (manga)
Yönetmen : Hijikata Masato
Senaryo: Nezu Rika, Fumishima Rei, Nihei Junpei
Müzik: Fukushima Yuko
Kapanış Şarkısı: Ayaka - Okaeri (Hoşgeldin)Bölüm Listesi

01. Aşka Adanmış Robot
02. Zayıf Aşk, Tamamıyla
03. Çalınmış Aşk, Tamamıyla
04. Öpülen Aşk, Tamamıyla
05. Kıskanç Aşk, Tamamıyla
06. Parçalanmış
07. Ona Dokunan Aşk
08. Yeni Robot Aşkı
09. Seni Özlüyorum
10. Ona Sahip Olmana İzin Veremem!
11. Mucize

Karakterler

Izawa RikoBaşroldeki karakter. Erkekler konusunda oldukça şanssızdır üstelik kremalı poğaça yapmakta da ustadır. En büyük hayali bir gün iyi bir aşçı olabilmektir ve bunun için de elinden geleni yapmaktadır. Robottan da kurtulmak için elinden geleni yapar ama nedense (!) bunu bir türlü beceremez. Patronu ile arası oldukça iyidir. İleriki bölümlerde neden iyi olduğu açığa çıkacaktır.

Tenjou Nightİlk başta kendi kendine Izawa soyadını veren ama Riko'nun yoğun isteği üzerine Tenjou olarak değiştiren robot. Riko'nun başucundan bir türlü ayrılmaz çünkü bunun için programlanmıştır. Aslında Kronos Heaven'ın deneme amaçlı 01 adlı robotudur ve bileğindeki bileklikle sürekli kontrol altındadır. Kendini Riko'ya adamıştır ve adamaya da devam edecektir.

Asamoto SoushiASAMOTO şirketinde patrondur ayrıca şirketin sahibinin de oğludur. Abisine göre biraz daha özgür davranmayı sever. Sevdiği diğer şey ise Riko'nun yaptığı kremalı poğaçalarıdr. Bu poğaçalar dolaylı olarak Riko'yu kendisine bağlayacaktır ama bunu geç anlayacak malesef.

Namikiri Gaku01'i icat eden Kronos Heaven'da çalışan mühendis adam. Aynı zamanda Riko'yu kafede bulup onun hayatını sonsuza dek değiştirme garantisini veren kişi. 01 deneme amaçlı olduğu için sürekli onu ve dolayısıyla Riko'yu gözetim altında tutar. Night sürekli bozulduğu için onu tamir etme işi de Namikiri'ye düşer.

Önceki
Önceki Konu:
Goong
Sonraki
Sonraki Konu:
Sapuri

Yapılan Yorumlar

berenasan
berenasan08 Temmuz 2008

ilk başta güldüren sonra düşündüren ve en sonunda ağlatan bir seri, uzun zamandır bu kadar güzel bir live-action seyretmemiştim robot olmasına rağmen birinin böyle şeyler yapabilmesi harika mutlaka seyretmeniz lazım bu seriyi =)

liberiangirl
liberiangirl14 Ekim 2008

ilk izlediğim live action dı.Hayran kaldım !! hayal gücü geniş olan herkese tavsiye ederim !! fakat sonu çok acıklı :(((

takami
takami10 Kasım 2010

mangasını okuyup bayılıp animesini ararken live actionını bulduum 2 günde bitirdiğim kesinlikle izlenmesi gereken bi seridir ayrıca okumayanlara aynı adı taşıyan mangasını okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum :3

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: