Jojo no Kimyou na Bouken (2000)
Kujo Jotaro liseye giden, kızlar arasında oldukça ünlü olan sıradan bir gençtir. Bir gün kendisini bir ruhun ele geçirdiğini düşünerek kendisini hapse attırır. Annesi kendi babasını çağırır ve onu hapishaneden kurtarmasını söyler. Jotaro'nun büyükbabası Joseph Joestar durumu anladığından arkadaşı Muhammad Abdul'u da getirir ve Jotaro ile savaşmasını ister. Jotaro içindeki ruhun aslında Stand olarak adlandırılan bir güç olduğunu ve kendisinin sahip olduğu Stand'ın Star Platinum'un olduğunu öğrenir. Daha sonra ise büyükbabasından tuhaf geçmişini öğrenir.

Yıllar önce Jotaro'nun büyük büyük babası Jonathan Joestar denizdeki bir gemideyken batık bir gemiden vampir Dio Brando'nun kafasını bulurlar ve Dio, Jonathan'ın vücudunu alarak yeniden canlanır. Bu ailenin üzerine çöreklenmiş bir lanet olarak kalır.

Jotaro ve ailesinde ortaya çıkan Stand güçleri ise Jotaro'nun annesinde yan etki yapar ve hastalanır. Stand güçlerine sahip olmak kuvvetli bir bünyeyi gerektirmektedir, ancak bu Jotaro'nun annesi Holly'de yoktur ve Holly'nin bünyesi buna dayanamayacağı için ölmesi an meselesidir. Jotaro ve büyükbabası Joestar ve Abdul, Holly'i bu lanetten kurtarmak için Dio'nun peşine düşerek Mısır'a doğru yola çıkarlar.

Bölümler:

1. The Evil Spirit
2. Hierophant Green
3. Silver Chariot and Strength
4. The Emperor and the Hanged Man
5. The Judgement
6. The Mist of Vengeance
7. Justice

Önceki
Önceki Konu:
Guardian Hearts

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: