Seirei no Moribito
Diğer İsimleri: Guardian of the Sacred Spirit
Yılı: 2007
Türü: TV Serisi
Bölüm Sayısı: 26
Yapımcılar: Production I.G

Balsa çok iyi dövüşen bir kadındır. Geçmişinde yaşadığı olayları telafi etmek için başka insanların hayatlarını kurtaran bir savaşçı olarak yolculuk yapmaktadır. Kendisi için önemli olan sekiz hayatı almıştır ve bu sekiz ruh için sekiz hayat kurtarması gerektiğine inanmaktadır. Yolculuğu sırasında tesadüf eseri bir prensi kurtarır. Bunun üzerine onu saraylarına davet ederler. Prensin adı Chagum'dur. Prensin, ikinci kraliçe olan annesi, Balsa'ya onu koruması için teklifte bulunur. İmparator, prensin ölmesini istemektedir ve bu yüzden annesi, prensi yanında götürmesini ister.

Prens Chagum'un ölüme mahkum edilmesinin sebebi ise bir zaman önce bir şey tarafından ele geçirilmesidir. Bu şeyin Su Şeytanı olabilme ihtimali üzerinde durulur. İmparator, oğlunun bu güç tarafından ele geçirildiğini kimsenin duymamasını istemektedir, duyulursa kötü alametlere bu da tahtının itibarının zedelenmesine yol açabilirdi. Eski bir zamanda Su Şeytanı tarafından ele geçirilmiş küçük bir çocuğu öldürmüş olan ilk imparator olan Tolgal, çocuğu öldürdükten sonra kendini Tanrıların korumasıyla kutsanmış, Cennet'in
çocuğu olarak İmparator ilan etmiştir. Şimdiki kralda aynı şekilde, ama bu defa kendi öz çocuğunu öldürerek halkın gözünde yükselmek istemektedir.


Bunu işi kabul etmeyen Balsa, sonradan fikrini değiştirir ve prensi de alarak tehlikeli bir yolculuğa başlamış olur. Bu Balsa'nın son işidir, çünkü sekizinci hayat kurtarması Prens Chagum olacaktır.

Bölümler:

1. Barusa, the Female Bodyguard
2. The Hunter and the Hunted
3. A Fight to the Death
4. Torogai's Writings
5. Secret Step, the Blue Hand
6. It Dies in the Blue Fog
7. Chagum's Decision
8. Swordsmith
9. Thirsty Shuga
10. The Earth and the Hero
11. Flower Wine for Tanda
12. Summer Solstice Festival
13. Not a Human, Not a Tiger
14. Knot
15. Premature Death
16. Just Pursuing Doggedly
17. Water-Wheel Burning
18. Ancient Village
19. Chagum's Escape
20. Trap
21. Jiguro Musa
22. Season of Awakening
23. Chasing after Sig Salua
24. Last Hope
25. Banquet
26. Going on a Journey

Sonraki
Sonraki Konu:
Mizu no Tane

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: