Spirited Away
Diğer İsimleri: Ruhların Kaçışı, Sen to Chihiro no Kamikakushi
Yılı: 2001
Türü: Film
Yapımcılar: Studio Ghibli

Chihiro ve ailesi,evin babasının iş yeri değişikliği yüzünden taşınmak zorundadır. Chihiro bu durumdan hiç de memnun değildir ve ailesine gerçekten çok kızmaktadır. Babasının yanlış bir yola girmesi üzerine, karşılarına çıkan binanın önünde durmak zorundadırlar. Chihiro'nun huzursuz olmasına rağmen, çok acıkan ailesi tünelden geçer ve gördükleri bir lokantada otururlar. Ortada kimsecikler yoktur. Ailesi dayanamayıp ortadaki yiyeceklerden yemeye başlarlar ve birer domuza dönüşürler. Chihiro, ailesini bu durumdan kurtarmak zorundadır, bunun içinde kendisine sadece bir kişi yardım eder...

Chihiro Ogino / Sen -> Bilinmeyen sihirli ve yere farkında olmadan girip burada birçok maceraya tanık olan bir kızdır. Sevimli, birazda cesaretli olan bir kişidir. İlk karşılaştığı kişi ise Haku'dur ki kendisine çok yardımı dokunmuştur.

Haku / Nigihayami Kohaku Nushi -> Chihiro'ya yardım eden bir çocuktur ve gerçek adını da unutmuştur. Oldukça bilgili ve zeki bir çocuktur ve Chihiro'nun asıl adını unutmamasını sağlamıştır.

Yüzsüz -> Bir ruhtur ve hep Chihiro'yu takip ederek onun gönlünü almaya çalışır ama bir türlü başaramaz.

Yubaba -> Son derece acımasız ve insanları etkisi altına alan bir kadındır. Chihiro'yu işe alan kişidir. Büyükçe ve güçlüce de bir bebeği de vardır.

Kamajii -> Örümcek tipli yaşlı bir adamdır ve Chihiro'ya bazen yol gösterendir.

Zeniba -> Yubaba'nın ikiz kız kardeşi ve aynı zamanda rakibidir. Oldukça kibar ve iyi biridir fakat Haku'nun kendisine yaptığı hırsızlık sonucu Haku'ya zarar vermiştir fakat Chihiro'nun ricası üzerine onu affetmiştir.

Önceki
Önceki Konu:
Card Captor Sakura
Sonraki
Sonraki Konu:
Slayers Premium

Yapılan Yorumlar

sahinprens
sahinprens17 Ekim 2007

4 saatlik Animeyi nasıl bitirdiğimi Anlamadım Hayako mizaki Üstadın elinden Çıkmış En iyi anime

Anmarin
Anmarin08 Kasım 2008

bu animeyi tarif edicek kelime bulamıyorum...izlerken beni aldı başka bi yerlere götürdü. pc başından kalkınca gerçekten bi süre kendime gelemedim. En İyi Animeler listesinde üst sıralarda olduğu kesin...

DrEaM tHe CoOl
DrEaM tHe CoOl31 Mart 2009

bu anime anlatılmaz izlenir.fikirlerimi sorarsanız mütiş, sürükleyici, olağan üstü hayal gücü,bi kızın saf ama iyilik duygusu......(L)

özge_coco
özge_coco30 Mart 2011

zaten baya bi ödül almış bu anime.çok yaratıcı bi adam bu miyazaki.japonlar kıymetini bilsinler yani.

DeSeRt RaiN
DeSeRt RaiN21 Aralık 2011

Rüyalarıma girdi bu anime ya :) Kamajii ve Haku'yu rüyamda gördüm :) cidden çok hoştu :)

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: